You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Senior Member
Yeni "tl" simgesi
İŞTE EURO'DAN BOZMA YENİ "TL" SİMGESİ

[Resim: 1.jpg] 01.03.2012 14:01

Karakter boyutu : [url=javascript:ts('body',-1)][Resim: 1.gif][/url] [url=javascript:ts('body',1)][Resim: 2.gif][/url]
Ve merakla beklenen açıklama geldi. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı düzenlenen törenle Türk Lirası'nın yeni simgesini açıkladı. Yeni tasarımla amaç TL'nin bilinirliğini daha da arttırmak..
Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Türk Lirası'nın yeni simgesinin altın oran uyumuna dikkat edilerek tasarlandığını bildirdi. Başçı, yeni simgedeki çift paralel çizginin istikrarı simgelediğini söyledi.
Simgenin Euro simgesi ile benzerliği dikkat çekti.
İşte o simge ve Euro benzerliği

tamamen kisir bir millet haline getiriliyoruz...:mad:
Posting Freak
Yeni "tl" simgesi
TL'nin yeni simgesi ile Ermeni para birimi Dram arasındaki benzerlik tartışmalara neden oldu.

[Resim: 133060663496039303.jpg]Türk lirasının yeni simgesi ile Ermeni para birimi Dram arasındaki müthiş benzerlik tartışmalara neden oldu.Türk lirasının yeni simgesi Başbakan Erdoğan'ın katıldığı bir törenle bugün kamuoyuna açıklandı. Başbakan'ın beğendiği yeni simge, Dolar ve Euro'ya benzediği gerekçesiyle bazı eleştirilere neden oldu.
Ancak yapılan eleştiriler bununla da sınırlı kalmadı. Bazı vatandaşlar, Türk lirasının yeni simgesini Ermeni para biriminin simgesi olan Dram'a ( Dram Symbol) benzetti.
Peki, Türk lirasının yeni simgesi gerçekten diğer dünya ülkelerinin ve bilhassa Ermenistan'ın para biriminin simgesi olan Dram'a benziyor mu?

www.yurtgazetesi.com.tr

Türk Lirası'nın simgesi 8362 başvuru arasından seçildi. Simgenin çıpa şeklinde olması TL'nin güvenli liman haline geldiğini gösteriyor. Yukarı doğru çizgiler de paranın yükselen değer olduğunu simgeliyor.

Başçı, birincilik ödülüne layık görülen tasarımın Tülay Lale'ye ait olduğunu belirtti. Lale'nin tasarımında düz olan çizgiler, yukarı eğimli hale getirildi.

http://www.habershow.com
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)
Son Düzenleme: 01/03/2012, 20:09, Düzenleyen: FadimeBK.
Posting Freak
Yeni "tl" simgesi
buda akp nin ucubesi
Nefsi “Pir”in gölgesinden başka hiçbir şey öldüremez; o “nefs öldüren”in eteğini sımsıkı tut.
''HZ MEVLANA''

ÜSEYİN'in Aşkına Şahitsen, Bu Şahadet Kutlu Olsun... Sen ÜSEYİN'in Aşkı ile Her Dem Diri Kalanlardansın, Ve Sen
'' Aşkın Şehidi'sin!..''
Ben HZ. ÜSEYİN'DEN NASIL YAŞAMAYI VE NASIL ÖLMEYİ ÖĞRENDİM
ÇELEBİ
Junior Member
Yeni "tl" simgesi
fuzuli masraf.
paranın sıfırları gitti paranın ytl si tl oldu
paranın tl si şekillendi
e arkadaş sonuc ne hani benim cebimdeki para coğalıp değerlendi mi dün 2 ekmek alabiliorken şimdi 5 ekmek alablecekmiyim?
2 ekmek 1 oldu ama umarım sıfır olmaz
Yeni "tl" simgesi
Türk lirasının diğer ülkelerin para birimleri gibi bir simgesinin olması mantıklı bir karar ama simgedeki benzerlikler ister istemez çelişki yaratıcı... Daha bağımsız ve bizi niteleyen bir tasarım olsa çok daha akıllıca olurdu.
Böyle bir tasarım ise sadece işin arka yüzünde kimlerin pamağı olduğunun kanıtı oluyor.... Bu amblemden hepsi çıkarılabiliyor maşallah, gizleme gereği bile duymamışlar...
Ali'siz kapı açılmaz,
Veli'siz keramet olmaz,
Nebisiz posta varılmaz

ZÖHRE ANA
Senior Member
Yeni "tl" simgesi
Bence, tayyip kendi tuğrasını yaptırıyor.. paraya resmini koyamayacağı için, isminin baş harfini koydurdu..
Muharrem ince'nin dediği gibi ;

sikkesini yaptırdı, birde hutbesini okutursa padişahlığını ilan edecek..
GELİN EY DOSTLARIM BİRLİK OLALIM.
İKİ CİHAN SELVERİNDEN SORALIM
SORULUR SORGULAR DARDA DURALIM
MÜRŞİDİ KAMİL'E KUL OLMADIKÇA...

( PİR ZÖHRE ANA )

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.