You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kur'an yakan askerler yargılanacak

Kur'an yakan askerler yargılanacak

Posting Freak
Kur'an yakan askerler yargılanacak
Salı günü Afganistan'daki Begram üssünde yaşanan Kur'an yakma olayının yankıları büyüyor. Peşpeşe gelen özürlere rağmen ülke çapında gösteriler düzenlenirken, Afganistan Devlet Başkanı Karzai, olayla ilgili askerlerin yargılanacağını açıkladı.

Karzai'nin ofisinden yapılan açıklamada "NATO, halka açık ve adil bir yargılama yapılacağı konusunda söz verdi" denildi.

2 ABD ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ
Bugün yaşanan olaylarda bir Afgan askeri 2 NATO askerini öldürdü. Olay sonrası yapılan açıklamada öldürülen askerlerin Amerikalı olduğu ve olayın doğrudan Kuran-ı Kerim yakılması olayıyla bağlantılı olduğu bildirildi.

Olayın meydana geldiği Nangarhar vilayetinin Hogyani bölgesi Valisi Muhammed Hassad, göstericilerin Amerikan üssüne yaklaştığı sırada bir Afgan askerinin Amerikalı askerlerin üzerine ateş açtığını ve ikisini öldürdüğünü belirterek, ateş açan Afgan askerinin daha sonra kalabalığa karışıp kaçtığını kaydetti.
Dünden bugüne yaşanan olaylarda ölü sayısı da 14'e yükseldi.

OBAMA ÖZÜR DİLEDİ
ABD Başkanı Barack Obama da, Kur'an-ı Kerim'in yakılması nedeniyle Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'den özür diledi.Karzai'nin makamından yapılan açıklamada, Obama'nın Karzai'ye mektup göndererek resmen özür dilediği belirtildi.

ABD'nin Kabil Büyükelçisinin ilettiği mektupta Obama'nın "olaydan derin üzüntü duyduğunu" bildirerek, "içten özürlerinin" kabul edilmesini istediği kaydedildi. Obama'nın "hatanın kasıtsız olduğunu" vurgulayarak, "böyle bir olayın tekrar etmemesi için gerekli adımların atılacağından emin olunmasını istediği ve sorumlulardan hesap sorulacağını" ifade ettiği belirtildi.

ABD Savunma Bakanı Leon Panetta da Bagram üssünün yakınındaki bir gözaltı merkezinin kütüphanesinde bulunan Kuran-ı Kerimler ve diğer dini kitapların, aşırı dincilerin mesajları ve yazılarını içerdiği gerekçesiyle imha edilmesinden dolayı özür dilemişti.
HABERTURK.COM
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Kur'an yakan askerler yargılanacak
Keşke aynı tepkiyi ABD askerleri kadınlarınıza kızlarınıza tecavüz ettiğinde de gösterseydiniz...
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.