You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Klavyede Olmayan Karakterler ve Basmayan Tuşların Alternatifleri

Klavyede Olmayan Karakterler ve Basmayan Tuşların Alternatifleri

Administrator
Klavyede Olmayan Karakterler ve Basmayan Tuşların Alternatifleri
[COLOR=#3C3C3D]Klavyede Olmayan Karakterler ve Basmayan Tuşların Alternatifleri (Alt tuşu) Semboller

[COLOR=#3F3F3F]Özel karakterleri çıkartmak için ilk olarak Num Lock yani rakam tuşlarını aktif etmelisiniz eğer Num Lock kapalı olursa kombinasyon çalışmaz ayrıca özel karaktere ait rakamı yazarken de klavyede sol tarafta yer alan ALT tuşunu basılı tutmalısınız ve rakamlara bastıktan sonra parmağınızı ALT tuşundan kaldırmalısınız.
[COLOR=#3F3F3F]Örnek verecek olursak Num Lock açıyorsunuz, ALT tuşunu basılı tutarken 158 rakamını tuşluyorsunuz ve sonra ALT tuşunu bırakıyorsunuz büyük ş harfi çıkıyor. Aynı şekilde ALT tuşu basılı iken 159 rakamını tuşluyorsunuz ve sonra ALT tuşunu bırakıyorsunuz küçük ş harfi çıkıyor. (Bir arkadaşımdan dolayı özellikler belirtmek istiyorum sağ tarafta yer alan ALT GR tuşuna değil sol taraftaki ALT tuşuna basmalısınız.)


[COLOR=#3F3F3F](Solda görünecek özel karakter, sağda ise o karakterin çıkması için ALT tuşu ile birlikte basmanız gereken rakam yer alıyor..)
[COLOR=#3C3C3D]
[COLOR=#383838][FONT=helvetica]Burada bulamadığınız özel karakterleri Windows + R[COLOR=#383838][FONT=helvetica]kombinasyonu ile erişeceğiniz Çalıştır[COLOR=#383838][FONT=helvetica] kutusuna charmap[COLOR=#383838][FONT=helvetica] yazarak açtıracağınız Karakter Eşlem[COLOR=#383838][FONT=helvetica]’den bulabilirsiniz. [COLOR=#3C3C3D]
[Resim: symbol1.jpg]

[Resim: symbol2.jpg]

[Resim: symbol3.jpg]

[Resim: symbol4.jpg]
[Resim: symbol5.jpg][COLOR=#3C3C3D]


[COLOR=#3C3C3D]Klavyede Olmayan Karakterler ve Basmayan Tuşların Alternatifleri
Member
Klavyede Olmayan Karakterler ve Basmayan Tuşların Alternatifleri
Teşekkürler bir kenara atayım bunları ben Tongue

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.