Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: Klavyede Olmayan Karakterler ve Basmayan Tuşların Alternatifleri
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[COLOR=#3C3C3D]Klavyede Olmayan Karakterler ve Basmayan Tuşların Alternatifleri (Alt tuşu) Semboller

[COLOR=#3F3F3F]Özel karakterleri çıkartmak için ilk olarak Num Lock yani rakam tuşlarını aktif etmelisiniz eğer Num Lock kapalı olursa kombinasyon çalışmaz ayrıca özel karaktere ait rakamı yazarken de klavyede sol tarafta yer alan ALT tuşunu basılı tutmalısınız ve rakamlara bastıktan sonra parmağınızı ALT tuşundan kaldırmalısınız.
[COLOR=#3F3F3F]Örnek verecek olursak Num Lock açıyorsunuz, ALT tuşunu basılı tutarken 158 rakamını tuşluyorsunuz ve sonra ALT tuşunu bırakıyorsunuz büyük ş harfi çıkıyor. Aynı şekilde ALT tuşu basılı iken 159 rakamını tuşluyorsunuz ve sonra ALT tuşunu bırakıyorsunuz küçük ş harfi çıkıyor. (Bir arkadaşımdan dolayı özellikler belirtmek istiyorum sağ tarafta yer alan ALT GR tuşuna değil sol taraftaki ALT tuşuna basmalısınız.)


[COLOR=#3F3F3F](Solda görünecek özel karakter, sağda ise o karakterin çıkması için ALT tuşu ile birlikte basmanız gereken rakam yer alıyor..)
[COLOR=#3C3C3D]
[COLOR=#383838][FONT=helvetica]Burada bulamadığınız özel karakterleri Windows + R[COLOR=#383838][FONT=helvetica]kombinasyonu ile erişeceğiniz Çalıştır[COLOR=#383838][FONT=helvetica] kutusuna charmap[COLOR=#383838][FONT=helvetica] yazarak açtıracağınız Karakter Eşlem[COLOR=#383838][FONT=helvetica]’den bulabilirsiniz. [COLOR=#3C3C3D]
[Resim: symbol1.jpg]

[Resim: symbol2.jpg]

[Resim: symbol3.jpg]

[Resim: symbol4.jpg]
[Resim: symbol5.jpg][COLOR=#3C3C3D]


[COLOR=#3C3C3D]Klavyede Olmayan Karakterler ve Basmayan Tuşların Alternatifleri
Teşekkürler bir kenara atayım bunları ben Tongue