You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kayseri'deki Alevi derneğine tehdit mektubu!

Kayseri'deki Alevi derneğine tehdit mektubu!

Posting Freak
Kayseri'deki Alevi derneğine tehdit mektubu!
[Resim: 18.jpg]

KAYSERİ Hacı Bektaşi Veli Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Kenan Akpınar, Adıyaman’da Alevilerin kapılarına işaret konulmasına tepki gösterdi. Başkanlığını yürüttüğü derneğe de ekim ayında tehdit mektubu geldiğini belirten Akpınar, ;Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını ve açılan davada ilk duruşmanın ;20 Şubat’ta yapıldığını söyledi.

Dernek binasında bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte toplantı düzenleyen Kenan Akpınar, Adıyaman’da Aleviler’in kapılarına işaret konulmasının münferit bir olaymış gibi geçiştirilmeye çalışıldığını ifade etti. Akpınar, şöyle dedi:"Suriye üzerinde oynanan oyunların farkındayız, Aleviler’i hedefe koymaktan, bu işi ’kötü çocukların işi’ gibi göstermekten ;vazgeçin. Bizi sizin ’iyi çocuklarınızın’ da ne işler yaptığını Maraş’ta, Hakkari’de, Malatya’da, Sivas’ta, Çorum’da gördük. Dün Maraş’ta evleri işaretleyenler ile bugün Adıyaman’da evleri işaretleyenlerle aynı zihniyettir. Hrant Dink’i öldüren zihniyet de 17 yaşında bir çocuktu, Papaz Santorayı öldüren ise 16 yaşındaki bir çocuktu. Asıl olan bu ’iyi’ dedikleri çocukların arkasında kimler var bunun bilinmesidir."

"SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK"

Ekim ayında derneklerine de tehdit mektubu gönderildiğini dile getiren Akpınar, bu tehdidin kaynağı olan kişi ve kişilerin araştırılması ve tehdidin vasıf ve mahiyetinin dikkate alınması için 27 Ekim 2011’de Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti. Akpınar, şöyle konuştu:

"Mektubun içeriğini arkadaşlarımızla birlikte değerlendirdik. Vali Mevlüt Bilici ile de görüşüp, endişelerimizi ;ifade ettik ve gereğinin yapılmasını talep ettik. Mektupta siyasi, etnik iddialarla ;saldırı ve tehdit hazırlığı ile örgütlü bir yapılanmanın varlığını ortaya çıkartacak ithamlar var. Yaptığımız suç duyurusu ardından ilk duruşma 27 Şubat’ta 6’ncı Asliye Hukuk Mahkemesi’nde yapıldı. Tehdit mektubunu bırakan S.A mahkemede, eşinden boşandığını, işsiz olduğunu, psikolojik sorunları bulunduğunu ;ve pişman olduğunu belirtti. Ama hatırlatırız benzer olayları yapanlar da ’kötü çocuklardı’ ve söylemlerde bulunuyorlardı. Umarız yetkililer bu konuları bu kez geçiştirmez ve her ayrıntısına kadar incelerler."

05.03.2012
Kaynak: haber.gazetevatan.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Junior Member
Kayseri'deki Alevi derneğine tehdit mektubu!
biz hz ali efendimizin tırnağı olamayız bu konuda haklı cünki o cok yüce biriydi ama hiç yoktan onun tırnağı olmaya calışmaktayız sizler gibi sakal sarık arkasına gizlenip sübyancılık yapmıyoruz. sözüm yobazlara sunnilere değildir.
Senior Member
Kayseri'deki Alevi derneğine tehdit mektubu!
Hz. Ali'nin tırnağı olamazsınız diyen kafir evet haklıdır sözünde, fakat layık olmaya çalışıyoruz. . Ancak kendileri hiç anmıyorlar, sevmiyorlar, saygı göstermiyorlar. merak ediyorum, kendilerini nerede görüyorlar.


GÖZÜM ÜZERİNİZDE !


İktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!


Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927
[Resim: ata_imza.gif]
Senior Member
Kayseri'deki Alevi derneğine tehdit mektubu!
kayseri once bi donup gecmisine baksin soyu nerden gelme.... tövbe ...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.