Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: Kayseri'deki Alevi derneğine tehdit mektubu!
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[Resim: 18.jpg]

KAYSERİ Hacı Bektaşi Veli Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Kenan Akpınar, Adıyaman’da Alevilerin kapılarına işaret konulmasına tepki gösterdi. Başkanlığını yürüttüğü derneğe de ekim ayında tehdit mektubu geldiğini belirten Akpınar, ;Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını ve açılan davada ilk duruşmanın ;20 Şubat’ta yapıldığını söyledi.

Dernek binasında bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte toplantı düzenleyen Kenan Akpınar, Adıyaman’da Aleviler’in kapılarına işaret konulmasının münferit bir olaymış gibi geçiştirilmeye çalışıldığını ifade etti. Akpınar, şöyle dedi:"Suriye üzerinde oynanan oyunların farkındayız, Aleviler’i hedefe koymaktan, bu işi ’kötü çocukların işi’ gibi göstermekten ;vazgeçin. Bizi sizin ’iyi çocuklarınızın’ da ne işler yaptığını Maraş’ta, Hakkari’de, Malatya’da, Sivas’ta, Çorum’da gördük. Dün Maraş’ta evleri işaretleyenler ile bugün Adıyaman’da evleri işaretleyenlerle aynı zihniyettir. Hrant Dink’i öldüren zihniyet de 17 yaşında bir çocuktu, Papaz Santorayı öldüren ise 16 yaşındaki bir çocuktu. Asıl olan bu ’iyi’ dedikleri çocukların arkasında kimler var bunun bilinmesidir."

"SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK"

Ekim ayında derneklerine de tehdit mektubu gönderildiğini dile getiren Akpınar, bu tehdidin kaynağı olan kişi ve kişilerin araştırılması ve tehdidin vasıf ve mahiyetinin dikkate alınması için 27 Ekim 2011’de Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti. Akpınar, şöyle konuştu:

"Mektubun içeriğini arkadaşlarımızla birlikte değerlendirdik. Vali Mevlüt Bilici ile de görüşüp, endişelerimizi ;ifade ettik ve gereğinin yapılmasını talep ettik. Mektupta siyasi, etnik iddialarla ;saldırı ve tehdit hazırlığı ile örgütlü bir yapılanmanın varlığını ortaya çıkartacak ithamlar var. Yaptığımız suç duyurusu ardından ilk duruşma 27 Şubat’ta 6’ncı Asliye Hukuk Mahkemesi’nde yapıldı. Tehdit mektubunu bırakan S.A mahkemede, eşinden boşandığını, işsiz olduğunu, psikolojik sorunları bulunduğunu ;ve pişman olduğunu belirtti. Ama hatırlatırız benzer olayları yapanlar da ’kötü çocuklardı’ ve söylemlerde bulunuyorlardı. Umarız yetkililer bu konuları bu kez geçiştirmez ve her ayrıntısına kadar incelerler."

05.03.2012
Kaynak: haber.gazetevatan.com
biz hz ali efendimizin tırnağı olamayız bu konuda haklı cünki o cok yüce biriydi ama hiç yoktan onun tırnağı olmaya calışmaktayız sizler gibi sakal sarık arkasına gizlenip sübyancılık yapmıyoruz. sözüm yobazlara sunnilere değildir.
Hz. Ali'nin tırnağı olamazsınız diyen kafir evet haklıdır sözünde, fakat layık olmaya çalışıyoruz. . Ancak kendileri hiç anmıyorlar, sevmiyorlar, saygı göstermiyorlar. merak ediyorum, kendilerini nerede görüyorlar.
kayseri once bi donup gecmisine baksin soyu nerden gelme.... tövbe ...