You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kandil'den "Alevi" açılımı !

Kandil'den "Alevi" açılımı !

Administrator
Kandil'den "Alevi" açılımı !
PKK'da eş başkanlık dönemi başladı. Karayılan görevden alındı, Cemil Bayık ve "Alevi" kökenli Bese Hozat geldi.

PKK'nın tepe kadrosunda önemli değişiklikler yapıldı. Bir hafta süren PKK/Kongra-Gel 9. genel kurulunun ardından alınan kararla KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı için eş başkanlık sistemine geçildi. Düzenlemenin ardından Murat Karayılan görevden alınarak yerine Cemil Bayık ve Bese Hozat getirildi. Remzi Kartal'la birlikte Hacer Zagros da KONGRA-GEL eş başkanı oldu. Karayılan'ın örgütün silahlı birliği HPG'nin başına geçtiği iddia ediliyor. Değişikliğin Abdullah Öcalan'ın Kandil'e gönderdiği mektuplar sonucunda gerçekleştirildiği savunuluyor. KCK sözleşmesine göre; Yürütme Konseyi Başkanı ancak Öcalan'ın görevlendirmesi ile değişebiliyor. Ayrıca, "KCK Genel Başkanlık Konseyi" adıyla yeni bir yapılanmaya gidildi. Kongrede, Öcalan oybirliği ile yeniden başkan seçildi. Alevi konusunun özel olarak ele alındığı kongrede KCK'nın eş başkanlığına getirilen Bese Hozat'ın Tuncelili bir Alevi olması dikkat çekti. Ayrıca yine Tuncelili olan Bawer Dersim kod adlı Süleyman Şahin'in de bundan sonraki süreçte HPG'de daha etkin konumda olacağı kaydedildi.

ALEVİLER'E ÇAĞRI
ANF'de yayınlanan haberde, "Alevi inancı ve demokratik mücadelesi de kongrede özellikle ele alınan ve üzerinde derin tartışmaların yürütüldüğü bir konu olarak önem kazandı

Devami...
Posting Freak
Kandil'den "Alevi" açılımı !
Yazık ,Aleviler için yüz karası bir durum,her ne kadar her koyun kendi bacağından asılsada, insanın kanına dokunuyor...Sizi yurt etmiş, insan gibi yaşamanızı sağlamış Atatürk'ün kurduğu bu ülkeye yapılan en hafif deyimiyle nankörlüktür.
Elinize silah alıp insan öldüreceğinize okuyup bir yerlere gelin, kendi halkınızı ve hakkınızı kan dökmeden koruyun ...
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)
Posting Freak
Kandil'den "Alevi" açılımı !
Çok üzücü bir durum, 1500 yıl sonra Alevilik kimlerin eline kaldı, kimlar kullanniyor, hiç deyilse, Alevilik yoluna gitseniz, uygulasanız, o zaman dagda işiniz ne, dağa çıkamazdınız, yıllarca Ermeni, yahudi, arap , rumların yunan, ve ABD - AB isteyi ile ve onlarla beraber Türkiyeyi bölme ortaklığı yapanlar, şimdide kalkmışlar ,Alevilik maskesiyle , T.C. tini bölme pilanlrı yapiyorlar ,lanet olsun sizin soyunuza.
ON İKİ  İMAMLAR
*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
  1. İmam ALİ
  2. İmam CAFER
  3. İmam ZEYNEL
  4. İmam BAKIR
  5. İmam RIZA
  6. İmam CAFERİ SADIK
  7. İmam HASAN
  8. İmam TAĞI NAĞI
  9. İmam MEHDİYE HÜDA
10. İmam HÜSEYİN,İ DEŞTİ KERBELA
11. İmam CAFER -İ ZÖHRE YE HİBA
12. KIRKLAR DERGAHA


*** *** *** *** **** *** *** *** **** ***

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.