You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hz. Ali'ye Yönelik Çirkin Sözlerinden Dolayı Musa Eroğlu'nu Kınıyoruz

Hz. Ali'ye Yönelik Çirkin Sözlerinden Dolayı Musa Eroğlu'nu Kınıyoruz

Administrator
Hz. Ali'ye Yönelik Çirkin Sözlerinden Dolayı Musa Eroğlu'nu Kınıyoruz
Hz. Ali'ye Yönelik Çirkin Sözlerinden Dolayı Musa Eroğlu'nu Kınıyoruz!

Türk halk müziği sanatçısı Musa Eroğlu bulunduğu bir ortamda Hz. Ali'ye yönelik tepki çeken ifadeler kullandı. Bu alaycı ve aşağılayıcı sözler sadece Alevi/Bektaşi inancına sahip insanları değil Hz.Ali’yi seven, sayan tüm insanları derinden üzdü.

Alevilik; Hz. Muhammed ve Hz. Ali’nin getirdiği bir YOL olarak yüzyıllardır varlığını yazılı ve sözlü kültürle sürdürmektedir. Alevi deyişleri, semahları da Aleviliğin önemli inanç-kültür unsurlarındandır.

Alevi deyişleri üzerinden yıllardır ekmeğini kazanan Türkücü Musa Eroğlu'nun, Alevilerin inanç dünyasında en önemli yere sahip olan Hz. Ali hakkındaki ’Zülfikar'ın ağırlığı 2 ton 700 kilo. Tasviri doğruysa onu anca Tanrı kullanabilir. Kul kullanamaz çünkü ağır gelir. Şimdi düşün, 2 ton 700 kilo kılıç taşıyan herifi biri kamayla g...ne bıçak sokup öldürüyor. Gel de buna inanasın’ sözlerini saygı ve terbiye sınırlarını aştığı için tam bir hadsizlik olarak görmekteyiz.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v= 6gBja46Xpuk [/video]

Alevi toplumu olarak sanata ve toplumu ileriye götüren sanatçılarımıza her zaman saygı duyduk, duymaya da devam edeceğiz. Ancak ağzından çıkanı kulağı duymayan, ait olduğu ve yaşadığı toplumun gerçeklerine, değerlerine, inançlarına saygı göstermeyen bu kişinin gözümüzdeki ’sanatçı’ kimliği artık yok hükmündedir.

Şahı Merdan Hz.Ali’nin kalleşçe şehit edilmesi dalga geçilecek bir konu değildir!

Bunu kim yaparsa yapsın her zaman karşısında duracağımızı herkesin bilmesini isteriz’

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

https://zohreana.com/hz-aliye-yonelik-ci...kiniyoruz/

zohreana.com/hz-aliye-yonelik-cirkin-sozlerinden-dolayi-musa-eroglunu-kiniyoruz/

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.