Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: Hz. Ali'ye Yönelik Çirkin Sözlerinden Dolayı Musa Eroğlu'nu Kınıyoruz
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Hz. Ali'ye Yönelik Çirkin Sözlerinden Dolayı Musa Eroğlu'nu Kınıyoruz!

Türk halk müziği sanatçısı Musa Eroğlu bulunduğu bir ortamda Hz. Ali'ye yönelik tepki çeken ifadeler kullandı. Bu alaycı ve aşağılayıcı sözler sadece Alevi/Bektaşi inancına sahip insanları değil Hz.Ali’yi seven, sayan tüm insanları derinden üzdü.

Alevilik; Hz. Muhammed ve Hz. Ali’nin getirdiği bir YOL olarak yüzyıllardır varlığını yazılı ve sözlü kültürle sürdürmektedir. Alevi deyişleri, semahları da Aleviliğin önemli inanç-kültür unsurlarındandır.

Alevi deyişleri üzerinden yıllardır ekmeğini kazanan Türkücü Musa Eroğlu'nun, Alevilerin inanç dünyasında en önemli yere sahip olan Hz. Ali hakkındaki ’Zülfikar'ın ağırlığı 2 ton 700 kilo. Tasviri doğruysa onu anca Tanrı kullanabilir. Kul kullanamaz çünkü ağır gelir. Şimdi düşün, 2 ton 700 kilo kılıç taşıyan herifi biri kamayla g...ne bıçak sokup öldürüyor. Gel de buna inanasın’ sözlerini saygı ve terbiye sınırlarını aştığı için tam bir hadsizlik olarak görmekteyiz.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v= 6gBja46Xpuk [/video]

Alevi toplumu olarak sanata ve toplumu ileriye götüren sanatçılarımıza her zaman saygı duyduk, duymaya da devam edeceğiz. Ancak ağzından çıkanı kulağı duymayan, ait olduğu ve yaşadığı toplumun gerçeklerine, değerlerine, inançlarına saygı göstermeyen bu kişinin gözümüzdeki ’sanatçı’ kimliği artık yok hükmündedir.

Şahı Merdan Hz.Ali’nin kalleşçe şehit edilmesi dalga geçilecek bir konu değildir!

Bunu kim yaparsa yapsın her zaman karşısında duracağımızı herkesin bilmesini isteriz’

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

https://zohreana.com/hz-aliye-yonelik-ci...kiniyoruz/

zohreana.com/hz-aliye-yonelik-cirkin-sozlerinden-dolayi-musa-eroglunu-kiniyoruz/