You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Flashda kayan yazı yapma

Flashda kayan yazı yapma

Posting Freak
Flashda kayan yazı yapma
Öncelikle yer değiştirmesi istediğimiz yazıyı yazarız.Ve nereye kayacak olduğunu belirleriz kendi kafamızda.Daha sonra yazdığımız yazıyı seçerek F8 butonuna tıklarız ve karşımıza çıkan diyalog kutusundan graphic seçeneğini seçeriz.

Daha sonra animasyonumuzun kaç kare süreceğini belirleriz. Ve örneğin 40 frame olarak belirledik ve 40. frame’ e gideriz ve F6 tuşuna basarak oraya bir frame ekleriz. Ve bu frame’de yazımızın nereye kaymasını isityorsak o bölüme kaydırırız ve daha sonra animasyonumuzun ilk frame’ine gelerek sağ tıklarız ve karşımıza çıkan menüden Create Motion Tween seçeneğini seçeriz

Daha sonra CTRL+Enter tuşlarına basarak test ederiz veya direk olarak 1. framede iken Enter tuşuna basarız.
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.