You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Burasıda benim köyüm.

Burasıda benim köyüm.

Administrator
Burasıda benim köyüm.
Arkadaşlar köyümüz Tercan'a bağlıdır. Genelde bilinen adı Rıza Bey Komu'dur. Ancak resmi kayıtlarda gayet zor telafuzlu bir adı vardır. "İskenceiülya".. Bu köye yerleşim tarihimiz aşağı-yukarı 1927 yılıdır. Hacı Bayram Köyü, Gökdere Köyü ve Erzincan-Erzurum karayolu ile çevrilidir. Bu sene ilk defa ailece köyümüze gittik. Sizlerle burada çektiğimiz resimleri paylaşmak istedik.

Son Düzenleme: 04/05/2008, 23:51, Düzenleyen: EKİN.
Administrator
Burasıda benim köyüm.
[Resim: dsc00295ss0.jpg]

Administrator
Burasıda benim köyüm.
[Resim: dsc00297xz6.jpg]

Senior Member
Burasıda benim köyüm.
Sevgili Ekin,
Biraz da yemeklerinizden, köyünüzün yörenizin neyi meşhur ise ondan bahsetseniz... Bu durum, konu başlığınız ile bir bütünlük oluşturmuş olup köyünüzü, yörenizi daha iyi tanımamızı sağlamaz mı? Ne dersiniz?
"Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir. Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat insanı şaşırtacak bir nitelik alır."

Mustafa Kemal ATATÜRK


Ali Rıza Bey babam ise
O Zübeyde anam ise
Al bayrağım kanım ise
Koymam ahtını Zöhre Ana
M. K. ATATÜRK

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsin
Ya nice okumaktır
Yunus Emre
Administrator
Burasıda benim köyüm.
Sevgili Bilim, iyi olurduda, ben ömrümde ilk defa, Erzincan'a ve ordan köyüme gittim. Köyüm 30-40 yıldır boş. Köyde sadece amca çocuklarımdan bir aile yaşıyor. Birde her sene hayvancılık yapan insanlar belli bir süre kalıp kendi köylerine dönüyorlar. Yani gelenekleri yaşatacak bir ortam kalmamış maalesef. Eski yerleşimin olduğu yer harabeye dönmüş, köyün tamamen boş olduğu yıllarda define arayıcıları tarafından ziyaretgahlar bile talan edilmiş.

Son Düzenleme: 05/05/2008, 11:22, Düzenleyen: EKİN.
Administrator
Burasıda benim köyüm.
[Resim: dsc00296kd2.jpg]


[Resim: dsc00294qm1.jpg]

[Resim: dsc00298dx5.jpg]

Senior Member
Burasıda benim köyüm.
[Resim: dsc00300qf1.jpg]
Cevheri satalım Zöhre Ana’dan
Dervişler ayrılmaz hüsnü rızadan
Kerbela sözleri döker Hüda’dan
Sen seni bilmezsin bilir yaradan

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.