You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Alevi örgütleri Çankaya için Alevi aday istiyor

Alevi örgütleri Çankaya için Alevi aday istiyor

Posting Freak
Alevi örgütleri Çankaya için Alevi aday istiyor
]Alevi örgütleri Çankaya için Alevi aday istiyor
[B] [/B]

Yerel seçim hazırlıkları hız kazanırken ]Alevi örgütleri “Çankaya için ]Alevi aday” istiyor.

[Resim: 2.gif] Alevi örgütleri “Çankaya için ]Alevi aday ” talebini CHP lideri Baykal’a iletecek. AKP ’liler de Alevi aday çıkarmak için nabız yokluyor
Yerel seçimlere 4 aydan az bir zaman kala, aday kulisleri de hareketlendi. Seçimlerde kendi aday larını görmek isteyen Alevi kuruluşları özellikle ]Alevi ]lerin yoğun olarak yaşadığı Çankaya ’da ]Alevi aday beklentisi içinde. Alevi kuruluşları, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’la görüşerek, taleplerini iletecekler.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 Temmuz seçimlerinin hemen ardından CHP ’nin kaleleri arasında yer alan İzmir ve Çankaya ’yı istediğini söylemesi hem CHP , hem de AKP yönetimini hareketlendirdi. Başbakan Erdoğan’ın, talimatıyla harekete geçen parti yönetimi, Çankaya için kolları sıvadı. Kulislere yansıyan bilgilere göre, AKP yönetimi Çankaya ’da ]Alevi ]lerin oy yoğunluğunu dikkate alarak çalışmalarını bu yönde sürdürüyor. AKP ’nin Çankaya için özellikle ]Alevi ]lerden de oy alabilecek ve ]Alevi ]lere yakın isimler üzerinde durduğu belirtiliyor. AKP yöneticilerinin bazı Alevi dernek ve vakıf yöneticileriyle de zaman zaman görüşerek, nabız yokladığı ifade ediliyor.
Öte yandan, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’ın performansından memnun olmadığı bilinen CHP yönetimi de “daha aktif" bir belediye başkanı arayışı içinde. CHP ‘nin yerel seçimlerde en iddialı olduğu ilçelerden Çankaya ‘da, son dakikaya kadar ciddi bir mücadele yaşanması bekleniyor. Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz‘ı tekrar aday göstermeyi düşünmeyen yönetim, kalesini AKP ‘ye kaptırmamanın hesaplarını yapıyor. Parti yönetimi, ciddi bir kan değişikliği için düğmeye bastı.

CHP ’de aday arayışları sürerken Alevi [/url] lerin yoğunlukta yaşadığı Çankaya [url=http://www.habercem.com/etiket.asp?tag=Çankaya] için Alevi örgütleri de nabız yokluyor.
[Resim: 181tx4.gif]
''Kuran İmanla Olur.
İman Aşkla Olur,
İnsanı Sevmekle Olur..''


Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.