You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Afyondaki Türbeler- Afyon Karacaahmet Türbesi

Afyondaki Türbeler- Afyon Karacaahmet Türbesi

Administrator
Afyondaki Türbeler- Afyon Karacaahmet Türbesi
Halkımıızn bildiği şekilde ; Afyon İli İhsaniye İlçesi Karacaahmet Kasabası'nda tam 700 yıldır akıl ve ruh hastalarına çare aranan bir yer var. Karacaahmet Türbesi.

Halk dilinde Kara Ahmet ve Karaca Ahmet olarak bilinen evliyanın gerçek ismi Seyit Memiş’tir. Aynı yerde CAferi Sadık'ta vardır. Afyon İhsaniye ilçesinin Karaca Ahmet Köyündedir. Horasan Erenlerindendir. Celal Abbas (Mevlana) soyundan gelmektedir. GAZLIGÖL/AFYON

Eskişehir Seyitgazi İlçesinde Seyit Battal Gazi Türbesi olarak bilinen evliya Yunus Emre'nin 6'ıncı yaşamıdır. Eskişehirde Yunus Emre türbesinde yatan gerçek Zekeriya Peygamberdir. Seyit Battal Gazi Türbesinin olduğu külliyenin içinde Çoban Baba olarak bilinen bir türbe vardır. Çoban Baba'nın Babası Seyit Memiş , Dedesi ise Caferi SAdık'tır. Bu iki evliya da Afyon Gazlıgöl'dedir. Gazlıgöl kaplıcasını kaynatan pirlerimizdir.

Bu bilgiler Pirimiz Zöhre Ana'nın MEHTAPTAKİ ERENLER adlı kitabından alınan bilgiler doğrultusunda yazılmıştır.


Administrator
Afyondaki Türbeler- Afyon Karacaahmet Türbesi
Afyon Gazlıgöl'e 15 km uzaklıkta bulnan İhsaniye kasabasında Karacaahmet Türbesi olarak bilinen Seyit Memiş ve Caferi Sadık türbelerini ziyaret ettik. Tüm Ehlibeyt dostları için dua ettik.

[Resim: 2.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.