You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

100'e yakın IŞİD militanı Türkiye'de!

100'e yakın IŞİD militanı Türkiye'de!

Administrator
100'e yakın IŞİD militanı Türkiye'de!
[COLOR="#000000"]İngiliz Sunday Times gazetesi IŞİD'den kaçan 100 kadar İngiliz vatandaşı cihatçının ülkelerine geri dönmekten korktukları için Türkiye'ye sığındığını iddia etti. Gazeteye göre, Tunus, Cezayir, Yemen ve Libya gibi Kuzey Afrika ve Afrika ülkeleri uyruklu cihatçılar Türkiye'yi terk etme yolları arıyor.

Gazete, İngiliz cihatçıların ülkelerine döndükleri takdirde yargılanacakları endişesiyle Türkiye'de mahsur kaldıklarını belirterek sonradan pişman olan bu cihatçıların IŞİD'in kontrolünde olan savaş bölgelerine gittiği Pakistan ve Bangladeş gibi uyrukları olan cihatçıların, bu ülkelere yerleşmenin yollarını aradıklarını yazdı.

Başbakanlık sözcüsü gazeteye yaptığı açıklamada, ortalama 100 kadar İngiliz vatandaşı cihatçının Pakistan, Bangladeş ve Cezayir'e gitmeden önce Türkiye'de mahsur kaldıklarını söyleyerek bu kişilerin ailelerinin bu ülkelerde doğdukları ve ailelerinin desteği ile bu ülkelerde sığınma istediklerini belirtti.

Sözcü, gazeteye ''Cihatçıların seçimleri çok sınırlı hale geldi. Suriye'ye dönmek istemiyorlar. Çünkü savaşırken büyük ihtimalle öldürüleceklerini biliyorlar. Hiç şüphesiz yargılanacakları korkusuyla da İngiltere'ye gelemiyorlar'' diye konuştu.

ulusalpost.com/bomba-iddia-100e-yakin-isid-militani-turkiyede-27580h.htm
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.