Pir Zöhre Ana Forum

Tam Versiyon: 100'e yakın IŞİD militanı Türkiye'de!
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[COLOR="#000000"]İngiliz Sunday Times gazetesi IŞİD'den kaçan 100 kadar İngiliz vatandaşı cihatçının ülkelerine geri dönmekten korktukları için Türkiye'ye sığındığını iddia etti. Gazeteye göre, Tunus, Cezayir, Yemen ve Libya gibi Kuzey Afrika ve Afrika ülkeleri uyruklu cihatçılar Türkiye'yi terk etme yolları arıyor.

Gazete, İngiliz cihatçıların ülkelerine döndükleri takdirde yargılanacakları endişesiyle Türkiye'de mahsur kaldıklarını belirterek sonradan pişman olan bu cihatçıların IŞİD'in kontrolünde olan savaş bölgelerine gittiği Pakistan ve Bangladeş gibi uyrukları olan cihatçıların, bu ülkelere yerleşmenin yollarını aradıklarını yazdı.

Başbakanlık sözcüsü gazeteye yaptığı açıklamada, ortalama 100 kadar İngiliz vatandaşı cihatçının Pakistan, Bangladeş ve Cezayir'e gitmeden önce Türkiye'de mahsur kaldıklarını söyleyerek bu kişilerin ailelerinin bu ülkelerde doğdukları ve ailelerinin desteği ile bu ülkelerde sığınma istediklerini belirtti.

Sözcü, gazeteye ''Cihatçıların seçimleri çok sınırlı hale geldi. Suriye'ye dönmek istemiyorlar. Çünkü savaşırken büyük ihtimalle öldürüleceklerini biliyorlar. Hiç şüphesiz yargılanacakları korkusuyla da İngiltere'ye gelemiyorlar'' diye konuştu.

ulusalpost.com/bomba-iddia-100e-yakin-isid-militani-turkiyede-27580h.htm