You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yurttaşın belini bükecek zam şoku!

Yurttaşın belini bükecek zam şoku!

Administrator
Yurttaşın belini bükecek zam şoku!
[COLOR="#000000"]Merkez Bankası, Ekim ayında doğalgaz ve elektrik tarifelerinde yapılan ayarlamanın etkisiyle enerji fiyatları önemli bir oranda yükseleceğini, yıllık tüketici enflasyonuna katkısının yaklaşık 0.4 puan dolayında olacağını açıkladı.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantı özetlerinde, yıllık enflasyondaki azalışta temel mal ve enerji grubundaki olumlu gidişat belirleyici olurken gıdanın yıllık enflasyona katkısı yüksek seviyesini koruduğu vurgulandı.

"Ana eğilim itibarıyla temel mal enflasyonundaki iyileşme kısmen sürerken hizmet enflasyonundaki yüksek seyir devam etmiştir" denilen toplantı özetinde, gıda grubunda yıllık enflasyonun yüzde 13.95’e gerilediği belirtilerek, "Yıllık enflasyon, Eylül ayında hem işlenmemiş hem de işlenmiş gıdada gerilemesine karşın olumsuz hava koşulları ve döviz kurunun birikimli etkisi ile yüksek seyrini korumuştur" saptaması yapıldı.

Ekim ayına ilişkin gözlemlerin işlenmemiş gıda yıllık enflasyonunda bir azalış olabileceğine işaret ettiği de belirtilen toplantı özetlerinde, "Eylül ayında yüzde 1.38 seviyesine gerileyen enerji grubu yıllık artışı tüketici enflasyonuna olumlu katkısını sürdürmüştür. Zayıflayan küresel talebe bağlı olarak gerileyen uluslararası petrol fiyatlarının bu görünüme destek vermeye devam edeceği öngörülmektedir" denildi ve şöyle denildi: "Ekim ayında doğalgaz ve elektrik tarifelerinde yapılan ayarlamanın etkisiyle enerji fiyatları önemli bir oranda yükselecektir. Söz konusu artışların yıllık tüketici enflasyonuna katkısının yaklaşık 0,4 puan civarında olacağı öngörülmektedir."

Hizmet fiyatlarının ise Eylül ayında yüzde 0.90 artarak yıllık yüzde 8.96 düzeyinde seyrettiği de vurgulanan Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantı özetlerinde, "Bu dönemde, lokanta ve otel enflasyonu yüzde 14.43 ile yüksek seviyesini sürdürmüş, ulaştırma hizmetleri ve kira enflasyonu son aylarda hızlanan artış eğilimini korumuştur" denildi ve şöyle devam edildi:

"Özetle, gıda fiyatlarındaki yüksek seyir enflasyon görünümündeki iyileşmeyi geciktirmekte, buna karşın başta petrol olmak üzere düşen emtia fiyatlarının önümüzdeki yıl için enflasyonda öngörülen düşüş sürecini destekleyeceği değerlendirilmektedir."

ulusalpost.com/yurttasin-belini-bukecek-zam-soku-30872h.htm
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Yurttaşın belini bükecek zam şoku!
Üretim destekli bir politikası olmayan devletin bütün yükü vatandaşın sırtında olur...

Bu yük sürekli vergilerle ve zamlarla her geçen gün biraz daha artarak vatandaşı canından bezdirecek hale gelir...

Bu nedenle tüketen bir millet olmaktan kurtulmak için üreten politikalar geliştirmemiz lazım...

Bunun için de öncelikle yiyici haramzade politikacılardan kurtulmak lazım. Sonra da devletini milletini seven dürüst politikacıları ülke idaresine getirmek lazım...

Hani eşekler kendilerini rahatsız eden semerlerinden kurtulmak için yeni semerciler aramışlar da buldukları bütün semercilerin yaptığı semerler de kendilerini sürekli rahatsız edip canlarını acıtınca en sonunda yeni semerciler bulmak yerine eşeklikten kurtulma yoluna gitmişler...

İşte millet olarak da bir eşeğin sırtına semer bile olamayacak politikacılardan kurtulup insan olduğumuzu hatırlayıp insan gibi insan, adam gibi adam karakterine sahip politikacılar bulmak lazım...

Yoksa bu vergi ve zamlar kat be kat artarak sırtımızda can acıtıcı bir semer misali hiçbir zaman eksik olmayacaktır...
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)
Posting Freak
Yurttaşın belini bükecek zam şoku!
[COLOR="#000000"]

Hani eşekler kendilerini rahatsız eden semerlerinden kurtulmak için yeni semerciler aramışlar da buldukları bütün semercilerin yaptığı semerler de kendilerini sürekli rahatsız edip canlarını acıtınca en sonunda yeni semerciler bulmak yerine eşeklikten kurtulma yoluna gitmişler...


**************************************************************[COLOR="#000080"][COLOR="#000080"]

Herhalde halkdan kesılen vergıler, büyük lüks semer alımında harcandıgı ıcın ,kücük vatandaşa da vergı semerı düşmekdedır, bunada şükür olsun , gün gelir sırtımızdan sopayı, karnımızda sıpayı, boynumuza boş tormayı takacak zalımler gelecek.

Cennet peşınde, Hüri peşınde ,dın ıman peşınde koşanlar, bu dünyadan gıtmedıkce daha yükümüz çok agır olacak.

***************************************************************
ON İKİ  İMAMLAR
*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
  1. İmam ALİ
  2. İmam CAFER
  3. İmam ZEYNEL
  4. İmam BAKIR
  5. İmam RIZA
  6. İmam CAFERİ SADIK
  7. İmam HASAN
  8. İmam TAĞI NAĞI
  9. İmam MEHDİYE HÜDA
10. İmam HÜSEYİN,İ DEŞTİ KERBELA
11. İmam CAFER -İ ZÖHRE YE HİBA
12. KIRKLAR DERGAHA


*** *** *** *** **** *** *** *** **** ***
Son Düzenleme: 03/11/2014, 00:56, Düzenleyen: Y O L C U.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.