You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yoksulluk sınırı 2 bin 389 lira

Yoksulluk sınırı 2 bin 389 lira

Posting Freak
Yoksulluk sınırı 2 bin 389 lira
Türk-İş, Haziran ayında dört kişilik bir aile için açlık sınırını 733, yoksulluk sınırını 2 bin 389 lira olarak hesapladı. Konfederasyondan yapılan yazılı açıklamada, ''açlık ve yoksulluk sınırı tutarı ile ücret gelirleri arasındaki fark arttıkça çalışanların ve emeklilerin içinde bulunduğu geçim sıkıntısı ve yoksulluğun da dayanılmaz boyutlara ulaştığı'' belirtildi.

Açıklamada, mevsim koşullarının etkisiyle özellikle gıda fiyatlarında gerçekleşen gerilemeye bağlı açlık ve yoksulluk sınırı tutarında ''nispi'' bir gerilemenin söz konusu olduğu ifade edildi. Konfederasyonun Haziran ayı için yaptığı ''açlık ve yoksulluk sınırı'' hesabına yer verilen açıklamada, dört kişilik bir ailenin ''insan onuruna yaraşır bir yaşam düzeyi için gerekli ve 'yoksulluk sınırı' diye nitelenen tutarın 2 bin 388,78 lira olarak tespit edildiği'' bildirildi.

Türk-İş, dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapılması gereken ve ''açlık sınırı'' şeklinde adlandırılan harcama tutarını ise 733,36 lira olarak hesapladı. Dört kişilik bir ailenin sadece gıda için yapması gereken asgari harcama tutarının bir önceki aya göre yüzde 1,45 azaldığı, yıllık ortalama artışın da yüzde 7,66 olduğu belirtildi.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.