You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

YÖK'ten 3 yönetmelikte değişiklik

YÖK'ten 3 yönetmelikte değişiklik

Posting Freak
YÖK'ten 3 yönetmelikte değişiklik
Yükseköğretim Kurulu, (YÖK) dün yapılan Genel Kurul'da alınan kararları bugün açıkladı. Yükseköğretim Kurulu'nun dün gerçekleştirilen ve bu yılın 12. Genel Kurulu'nda, Eğitim ve Vakıf komisyonlarının raporları görüşülürken bazı yönetmeliklerde değişikliğe de gidildi.

Yükseköğretim Kurumları Arasında Önlisans ve Lisans Düzeyinde Yatay Geçiş Esaslarına İlişkin Yönetmelik'in 10. Maddesinde değişikliğe gidildi. Söz konusu madde "Aynı üniversite içinde fakülte, yüksekokul ve bölümler arasındaki yatay geçişlere ilişkin kurallar, bu Yönetmelikte belirlenen esaslar çerçevesinde üniversitelerin senatolarınca belirlenir. Ancak, ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınavla yükseköğretim kurumlarına yerleştirilen öğrencinin yerleştirmede esas alınan merkezi sınav puanının, yatay geçiş yapmak istediği programla ilgili olarak merkezi sınava girdiği yıl itibarıyla yurtiçindeki üniversitelerde kayıt yaptıran en düşük puanlı öğrencinin puanından az olmaması şarttır" olarak değiştirildi.

Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma Projeleri Hakkında Yönetmeliğin 3. maddesinin (f) fıkrası ise "Araştırmacı: Bilimsel araştırma projesinin yürütülebilmesi için proje yönetici tarafından proje ekibinde gösterilen lisans, lisansüstü öğrenci ya da mezunlardır" olarak değiştirilmesi uygun görüldü.

YÖK, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik'te de değişikliğe gidildiğini bildirdi.

Genel Kurul'da ayrıca 7 dekan ataması da yapıldı. Buna göre; Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne Prof. Dr. Belkıs Özkara, Afyon Kocatepe Üniversitesi İİBF'ye Prof. Dr. Kemalettin Çonkar, Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'ne Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren atandı. Ayrıca Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ne Prof. Dr. Turgay Şengül, Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi'ne Prof. Dr. Yüksel Abalı, Celal Bayar Üniversitesi İİBF'ye Prof. Dr. Naci Birol Muter ve Tunceli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ne Prof. Dr. Hasan Kürüm atandı.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.