You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni tezkeredeki müthiş detay

Yeni tezkeredeki müthiş detay

Administrator
Yeni tezkeredeki müthiş detay
Meclis'e gönderilen yeni tezkeredeki Suriye detayı Ankara kulislerini hareketlendirdi.


Bakanlar Kurulu Başbakan Ahmet Davutoğlu imzalı Irak ve Suriye tezkeresini Meclis'e gönderdi. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın kamuoyuna açıkladığı tezkeredeki bir detay Ankara kulislerini hareketlendirdi. İşte tezkeredeki şaşırtan Suriye ayrıntısı;

Hükümet, Irak ve Suriye'deki terör faaliyetlerine yönelik hazırladığı tezkere Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun imzasıyla TBMM'ye gönderildi.

Geçtiğimiz yıl Suriye için Meclis'e sevk ediler tezkerede Suriye rejimi, Türkiye'ye yönelik tehdit olarak nitelendirilmişti. Meclis'e gönderilen yeni tezkere ise Suriye rejiminden hiç bahsedilmedi. Tezkerede, Türkiye'ye yönelik tehditler Irak ve Suriye'deki terör örgütleri olarak belirlendi.

KİM NE SÖYLEDİ?

Alper Turgut @AlperTurgut01
Tezkere metnine göre; AKP, Esad'ı yine arkadaş olarak ekledi sanki.

Lütfü Türkkan @LutfuTurkkan
Perşembe günü tezkere Meclis'te. Süleyman Şah Türbesi IŞİD'in elinde. Senaryo tamamdır. Türk askeri ilerle...!

Atilla Taş @AtillaTasNet
Savaş savaş diye bağırıyordunuz alın nurtopu gibi bir savaşınız oldu. Kim getirdi olayları buraya? Ben getirdim dimi? Şarkı yaptım Suriye'ye!

Suat Kılıç @suatkilic
Barış isteyen savaşa hazır olacak. Tarihin en kapsamlı sınır ötesi operasyon tezkeresi. Sonu hayrolsun...

Faruk Mercan @farukmercan
Süleyman Şah türbesinin de bulunduğu bölge aylardır IŞİD'in kontrolünde. Türbeye saldırıları yok; ama belli ki birileri provokasyon peşinde.

internethaber.com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.