You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

YAŞ toplantısı sona erdi

YAŞ toplantısı sona erdi

Posting Freak
YAŞ toplantısı sona erdi
Yüksek Askeri Şura toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin harbe hazırlık durumu incelenerek, bu kapsamda ortaya çıkan ihtiyaçlar ile bu ihtiyaçları karşılamak için alınan tedbirlerin değerlendirildiği bildirildi.
[Resim: 2.gif]Yüksek Askeri Şura toplantısına ilişkin Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, Yüksek Askeri Şura’nın olağan toplantısının, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda yapıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Toplantıda Türk Silahlı Kuvvetlerinin harbe hazırlık durumu incelenerek, bu kapsamda ortaya çıkan ihtiyaçlar ile bu ihtiyaçları karşılamak için alınan tedbirler değerlendirilmiş, hudutların mevcut durumu üzerinde durulmuş ve hudut güvenliği konusunda alınması gereken tedbirler görüşülmüştür."

YAŞ üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti.
Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda yürütülen çalışmaların ardından Anıtkabir’e gelen Şura üyeleri, üzerinde ’YAŞ üyeleri’ yazan kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk eşliğinde Aslanlı Yol’da yürüdü.Başbakan Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Erdoğan başkanlığındaki heyet, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Erdoğan, deftere yazdıklarını yüksek sesle okudu. Erdoğan, deftere şunları yazdı:


"Büyük Atatürk, Yüksek Askeri Şura’nın 2010 yılı Aralık ayı toplantısı vesilesiyle huzurunda bulunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti niteliklerini daha pekiştirerek, hedef olarak gösterdiğin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmanın çabası içerisindeyiz. Türkiye, her alanda kaydettiği gelişmelerle bölgesel ve küresel bir güç olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Küresel sorunların pek çok ülkeyi derinden sarstığı bir dönemde Türkiye bölgesinde güven ve istikrar sembolü olarak örnek gösterilen bir konuma ulaşmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de ülke içinde üstlendiği savunma görevleri yanında, ülke dışında yürüttüğü uluslararası misyonları da başarıyla yerine getirmektedir. Demokrasi ve kalkınma alanında elde ettiğimiz başarılı neticeler iç huzurumuzu güçlendirmekte, barış ve adalet çağrılarımız bölgemizde olumlu makes bulmaktadır. Bu düşüncelerle gerçekleştireceğimiz Aralık 2010 Yüksek Askeri Şuramızın ülkemize, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyoruz. Ruhun şad olsun."

ERDOĞAN'LA MESAFEYİ KORUDULAR


Yüksek Askeri Şüra üyeleri Erdoğan'ın Anıtkabir'de Atatürk'ün mozalesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Erdoğan başkanlığındaki heyet, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Bu esnada komutanların Başbakan Erdoğan'ı oldukça geriden takip etmesi dikkat çekti.
'Bu memleket tarihte Türk'tü,
bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.'


[Resim: image.php?type=sigpic&userid=470&dateline=1289541562]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.