You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

WordPress Siteleri Hızlandırmak İçin Eklentiler

WordPress Siteleri Hızlandırmak İçin Eklentiler

Administrator
WordPress Siteleri Hızlandırmak İçin Eklentiler
WordPress Siteleri Hızlandırmak İçin Eklentiler
Wordpress Site Hızlandırma Eklentileri Nelerdir?
Wordpress site hızlandırma eklentileri SEO açısından büyük öneme sahip site hızınızı arttırmak için tasarlanmışlardır. Wordpress altyapısını kullanan web siteleri, çok sayıda eklenti, tema unsuru ve veritabanı şişmesiyle zamanla yavaşlamaya başlar. Wordpress sitelerin kullandığı harici css, javascript ve resim gibi dosyaların optimize edilmesi ve veritabanı tablolarının temizlenmesi siteler üzerindeki gereksiz yükün kaldırılmasını sağlar. Bu gibi işlemlerin yapılması, kodlama bilgisi ile yapılabilecek yoğun uğraş gerektiren bir iştir. Ancak bu işlemleri uygulayacak eklentileri kullanarak da sitelerin gözle görülür şekilde hızlandırılması sağlanabilir.


WP Fastest Cache
wp-fastest-cache


WP Fastest Cache sitelerin html kodlarını %70 - %80 oranlarına kadar sıkıştırarak sayfaların hızlı açılmasını sağlayan önemli bir özelliktir. Arama motorları artık sitelerin hızlarını da kriter olarak ele aldıkları için, sitelerin gzip özeliğini kullanmasını da olumlu olarak değerlendirilmektedir.


Sitelerinizin gzip özelliğini kullanıp kullanmadığını Ücretsiz SEO Analizi bölümünden test edebilirsiniz.

W3 Total Cache
w3-total-cache
Wordpress gibi dinamik yapıya sahip bir web sitesi, etiketler, kategoriler, son yazılar, yorumlar vs. Derken 100 lerce sorgu çalıştırmaktadır. Bu sorgular sunucuyu yorduğu kadar kullanıcıları da yormaktadır. W3 Total Cache ekletisini kullanarak Wordpress sitelerin statik bir yapıya bürünmesini sağlayabilir ve sitelerinizin 1 saniyeden daha hızlı açılmasını bile sağlayabilirsiniz.


W3 Total Cache bünyesindeki gzip işlemini aktif ederseniz, gzippy ve scripts gzip eklentisini kullanmaya gerek kalmayacaktır.


W3 Total Cache eklentisi, sunucuda oldukça büyük bir hafiflik sağladığı için bu eklentiyi kullanmaya başladıktan sonra Alexa değerinizde büyük artışlar olur. Alexa değerine önem veriyorsanız bu eklentiyi kullanmayabilirsiniz.

Wp-Optimize
wp-optimize


Wp Optimize veritabanının gereksiz yere şişmesini sağlayan pek çok gereksiz veriyi temizleyerek hızlandırma sağlamaktadır. Yazı sürümler, onaysız yorumlar, spam yorumların silinmesini, veritabanı tablolarının da optimize edilmesini sağlar. Bu işlemler sayesinde web site sahiplerine oldukça kolaylık sağlar.


Clean Options
clean-options Wordpress sitelerimizde farklı ihtiyaçlarımız için farklı eklentiler kullanırız, bazen bu eklentilerin yerini yenisi alırken, bazen de direkt kodlamalar ile eklentilerin yerini doldururuz. Wordpress üzerinde eklentilerin kaldırılması, o eklentiye ait veritabanı tablolarının silinmesini çoğu zaman sağlayamaz. Bu sebeple, kurulan ve sonra kaldırılan eklenti sayısı arttıkça gereksiz veritabanı tablolarının sayısı da artacaktır. Bu sebeple, zamanla siteler yavaşlamaya başlayacaktır. Artık kullanılmayan veritabanı tablolarını tespit edip silmenizi sağlayan ancak biraz da uzmanlık gerektiren bu eklentiyi kullanabilirsiniz.
TinyPNG
tiny-pngSitenizin yavaşlamasına sebep en önemli unsurlardan biri de yüksek dosya boyutuna sahip görsellerdir. Çoğu site sahibi içeriklerini zenginleştirmek için sayfalarına çeşitli görseller ekler. Fakat bu görseller çoğu zaman optimize bir şekilde eklenmediği için dosya boyutları büyük ve olur ve haliyle sayfalarımızı yavaşlatır. TinyPNG eklentisiyle görselleri hem yükleme aşamasında hem de daha sonrasında tek tek sıkıştırabilir ve sayfalarınızı hızlandırabilirsiniz.

https://www.seohocasi.com/wordpress-site...lentileri/

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.