You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

WhatsApp Artık Tamamen Ücretsiz (ve Reklamsız) Olacak!

WhatsApp Artık Tamamen Ücretsiz (ve Reklamsız) Olacak!

Administrator
WhatsApp Artık Tamamen Ücretsiz (ve Reklamsız) Olacak!
Popüler mesajlaşma platformu [COLOR=#ed1e24]WhatsApp ’tan kullanıcılarını sevindirecek yeni bir haber geldi. Kullanıcılara belli bir süre sonra ücret ödemeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulunan WhatsApp, artık tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek.
[COLOR=#ed1e24]Şirket tarafından yapılan açıklamada birçok kullanıcının kredi kartı sahibi olmadığını ve bu nedenle ücretli hale gelmesinin ardından hesaplarını kaybedecekleri endişesi taşıdığına vurgu yapıldı. Bu nedenle de WhatsApp kullanıcılarından bundan sonra hiçbir şekilde ücret talep edilmeyeceği; platformun artık tamamen ücretsiz olarak kullanılabileceği belirtildi.
Reklam da olmayacak! WhatsApp’ın tamamen ücretsiz olmasıyla ilgili akla gelen ilk düşünce WhatsApp’ın reklam yayınlayıp yayınlamayacağı oluyor haliyle. Ancak yapılan açıklamada kullanıcıların bu konuda da endişe duymaması gerektiği belirtiliyor. Öyle ki, WhatsApp artık ücretsiz olacağı gibi, herhangi 3. parti reklam yayını yapmayacağının da garantisini veriyor.
Peki WhatsApp nasıl para kazanacak? Ücret yok, reklam yok! Peki WhatsApp’ın gelir kaynağı ne olacak? 19 milyar dolar gibi dev bir miktar karşılığında satın alınan bu platform, kullanıcılardan nasıl para kazanacak? Bu önemli sorulara da cevaplar veren şirket, WhatsApp’ın gelir kaynağını bireysel kullanıcıların değil; işletmelerin oluşturacağını söylüyor. Buna göre, bu yıl içinde geliştirecekleri yeni araçlar sayesinde, kullanıcılar doğrudan bankalar gibi kurumlar (işletmeler) ile WhatsApp üzerinden iletişime geçebilecekler. Örneğin para transferi yapmak istiyorsunuz ve bununla ilgili bazı sorularınız var. Hemen WhatsApp üzerinden ilgili banka ile iletişime geçebilecek ve sorularınıza bu platform üzerinden yanıt bulabileceksiniz.
Kısaca kullanıcı tarafındaki tüm endişeleri ortadan kaldırarak daha fazla kullanıma teşvik eden ve WhatsApp’ı bir mesajlaşma tekeli haline getirmek isteyen şirket, WhatsApp’ın sahip olduğu potansiyelden faydalanmak isteyen işletmelerden de para kazanmış olacak.
Sonuç olarak hem WhatsApp, hem de Messenger için yaptığı yenilikler göz önüne alındığında, Facebook’un önümüzdeki dönemlerde anlık mesajlaşma sektörünü tamamen domine edecek bir güce sahip olacağını söyleyebiliriz.

http://www.webmasto.com/whatsapp-artik-t...siz-olacak

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.