You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ve türban ilkokulda

Ve türban ilkokulda

Administrator
Ve türban ilkokulda
CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, yaptığı açıklamayla türbanın ilkokula kadar indiğini söyledi. Samsun’un Terme İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan Cuma Arpacı’nın Facebook hesabından paylaştığı fotoğrafı gösteren Serter, [COLOR="#000000"] ’Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte yasak olmasına rağmen, ilkokula giden başı türbanlı kız öğrencilerin fotoğraflarını şahsi Facebook hesabında yayınlamıştır. Cuma ARPACI yayınladığı fotoğraftaki kız öğrencilerin, başlarını kapatmalarını, şube müdürü olarak kendisi mi istemiştir’ diyerek Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı göreve çağırdı.

Serter türbanın okul öncesi eğitim kurumlarına varana kadar indiğinin altını çizerek, ’Milli Eğitim Bakanlığı çıkardığı yönetmelikte, okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokullarda kız öğrencilerin başı açık olur dese de, uygulamada AKP’nin yandaş sendikası EĞİTİM BİR SEN üyesi bürokratları aracılığı ile, TÜRBANI okulöncesi eğitim kurumlarına ve ilkokullara sokmuştur.’ diye konuştu.

İŞTE MEB ŞUBE MÜDÜRÜ ARPACI'NIN PAYLAŞTIĞI O FOTOĞRAF

[Resim: turban.jpg]Öte yandan Serter, 16 Nisan 2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından taşra teşkilatlarına şube müdürü atamalarının yapıldığını belirterek, ’Edindiğimiz bilgilere göre, yasal süresi içerisinde göreve başlamadığı için kararnameleri iptal edilen bazı şube müdürlerinin, yasa dışı bir şekilde yeniden şube müdürü olarak atandıkları tespit edilmiştir’ dedi.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Serter, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Şube müdürlüğü sınavını kazandığı halde, yasal süresi içerisinde görevine başlamayan kaç şube müdürünün (17 Haziran 2014 tarihinden bu güne kadar) yeniden şube müdürü olarak atandığını öğrenmek isteyen Serter şöyle dedi:

’Şube müdürlüğü sınavını kazandığı halde, yasal süresi içerisinde görevine başlamayan şube müdürleri (17 Haziran 2014 tarihinden bu güne kadar) hangi il ya da ilçelerde yeniden göreve başlatılmıştır?

Şube müdürlüğü sınavını kazandığı halde, yasal süresi içerisinde görevine başlamayan şube müdürlerinden (17 Haziran 2014 tarihinden bu güne kadar), yeniden göreve başlatılanların isimleri nedir? Bu kişiler hangi sendikalara üyedir?

Samsun ili, Terme ilçesi, Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne, Cuma Arpacı kadrolu mu atanmıştır?

Samsun ili, Terme ilçesi, Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne, Cuma Arpacı 16 Nisan 2014 tarihli kararnamesi ile mi atanmıştır?

Cuma Arpacı, 16 Nisan 2014 tarihinde şube müdürü olarak atanmasına rağmen, gidip göreve başlamadığı halde, şube müdürlüğü görevine, yeniden hangi yasal mevzuata dayanılarak atanmıştır?’

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.