You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Vatan hainiydi, mehmetçik oldu!

Vatan hainiydi, mehmetçik oldu!

Posting Freak
Vatan hainiydi, mehmetçik oldu!
Mesut Sanir... Şırnak'ın Cizre ilçesinde doğan Mesut, kamyon şoförlüğü yapan Mehmet Salih ve Kumri çiftinin 9 çocuğundan ikincisiydi.

[Resim: 172.jpg]

Babasıyla kamyonla yük taşıdı

Bir süre Cizre Kaymakamlığı'nın yeşil kart bürosunda geçici olarak çalıştı. Daha sonra buradan ayrıldı ve Irak'a kamyonla yük taşıyan babasıyla birlikte Irak'a gidip gelmeye başladı.

En deli çağında bazı arkadaşlarına kandı

2005'te, 17 yaşında mahalleden arkadaşlarının yönlendirmesiyle terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'a destek amacıyla Gemlik'teki yürüyüşe katılmaya karar verdi.

İşsiz Mesut konvoya katılınca

İşsiz olan Mesut, Şırnak'tan yola çıkan grupla birlikte Mardin'in Nusaybin ilçesine geldiğinde jandarma kontrolüyle karşılaştı. Grupla birlikte hareket eden Mesut, yol kontrolü yapılmasını protesto için yapılan eyleme katıldı.

Karayolunu trafiğe kapattıkları gerekçesiyle gruptakiler ve Mesut hakkında "Suçu ve suçluyu övme" ile "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa muhalefet" suçlaması ile 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Yargılarınken dağ yerine kışlayı tercih etti

Tutuksuz yargılandığı dava sürerken, 20 yaşına gelen Mesut her Türk genci gibi vatani görevini yapmak üzere silah altına alındı. Şubat 2008'de askere gitti. Piyade komando olmuştu. Tokat'taki birliğinde göreve başlamasının üzerinden henüz iki ay geçmişti ki, geçici görevle Iğdır'a gönderildi.

Mayına bastı

Piyade komando er Mesut, Türkiye-İran sınırında devriye görevini yerine getirirken, PKK'nın döşediği mayına bastı. Mesut Sanir, vatani görevini yaparken şehit olmuştu. Bu arada, Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada sanık Mesut Sanir'in ifadesinin alınması gerekti.

Bunun için mahkeme, Sanir'in askerlik gö revini yaptığı Tokat 6. Piyade Er Eğitim Tugayı'na bir yazı yazdı. Mahkemeye gönderilen cevap yazısında ise acı gerçek ortaya çıktı.

Mahkemeye gelen yazı şoke etti

Yazıda Sanir'in görevlendirme nedeniyle bulunduğu Iğdır'ın Aralık ilçesinde 29 Nisan 2008'de devriye görevi yaparken, PKK'lı teröristler tarafından daha önceden yola döşenen mayına basarak şehit olduğu belirtildi. Mahkeme heyeti dünkü duruşmada, sanığın şehit olması nedeniyle yargılandığı davanın düşürülmesini oybirliğiyle karara bağladı.[Resim: u.20081206103303..jpg]
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.