You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Vali Coş 'Alevi'lere bildiri dağıtanları tespit ettik!

Vali Coş 'Alevi'lere bildiri dağıtanları tespit ettik!

Posting Freak
Vali Coş 'Alevi'lere bildiri dağıtanları tespit ettik!
[Resim: 12.jpg]

Söz konusu müessif hadise sonrası emniyetin, durumu cumhuriyet savcısına da bildirip o doğrultuda adli çalışmalara başlandığını açıklayan Coş, ’Faillerin tespiti adli bir çalışmayı gerektirse de bununla bir takım infial ve gerginliklerde ortaya çıkabilir. Bu noktadan da gerekli tedbirleri aldık. Taraflarla görüştük ve bahsi olan bildirilerin toplumdaki belli bir kesimi kışkırtmak, provoke etmek için yapıldığını tespit ettik. Geçmişte maalesef bir takım üzüntü hadiseler yaşanmıştır. Şimdi toplumsal bir barışa doğru gidişattan rahatsız olanlar çeşitli şekilde ülkeyi karıştırmak, kavga ortamı çıksın diye, tertip peşinde olduklarını biliyoruz. Bu olayda o bu tür tahrik ve tertiplerden bir tanesi.’ dedi.

Vatandaşların sağduyulu olmasını, her hangi bir güvenlik endişesine kapılmamasını isteyen Coş, meseleyle ilgili CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş ile de durum değerlendirmesi yaptıklarını kaydetti. Olayın bütün yönleriyle değerlendirildiğini ve gerekli yasal çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Hüseyin Avni Coş, şunları söyledi: ’Sonuçta failler belirlenip, Türk yargısına teslim edilecektir. Bu tür eylemleri iyi niyetli olmayan şahsın yaptığını düşünüyoruz. Hadiseyi bütün yönleriyle aydınlatmak için uğraşıyoruz. Merak edilecek, telaşa kapılacak hiç bir şey yok. Vatandaşlarımız güven içinde yaşamlarını sürdürebilir; kimseden çekinmesinler. Muhatap alınan ailelere özellikle çok teşekkür ediyorum. Bu hassasiyet ve işbirliğimiz sürdükçe barışı ve huzur ortamını bozmak isteyenler asla emellerine ulaşamayacaktır.’

13 Nisan 2013 Cumartesi
timeturk.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.