You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Vahim iddia: Alevilerin evlerinin kapısı işaretleniyor!

Vahim iddia: Alevilerin evlerinin kapısı işaretleniyor!

Posting Freak
Vahim iddia: Alevilerin evlerinin kapısı işaretleniyor!
[Resim: 2.jpg]

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, bugün Facebook hesabından müthiş bir iddia ortaya attı. Bu iddiaya göre, Adıyaman'da Alevilerin yaşadığı evler işaretlendi, Vali ve emniyet yetkilileri harekete geçti.

İşte Aygün'ün paylaştığı mesaj

"Adıyaman'da Alevi mahallesinde 200 civarında evin kapısının işaretlendiği yönünde haberler alıyoruz, Hükümetin görevi "dindar nesil" yetiştirmek, yurttaşlar arasına kin ve nefret tohumları eken projeler üretmek değil, çoğulcu ve demokratik bir toplumsal düzen tesis etmektir, meydana gelmesi olası saldırıların sorumlusu "Suriye'de Alevi askerler cinayet işliyor" şeklinde konuşan hükümet olacaktır..

Arkadaşlar CHP Adıyaman yöneticileri Emniyet ve Vali ile görüştü, polise göre 20 civarında evin kapısına yazı yazılmış, ne yazdığı belli değilmiş, olay araştırılıyormuş..."

PSAKD DE DOĞRULADI

CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Facebook’tan paylaştığı iletinin ardından sosyal medyada Adıyaman konuşulmaya başlanmıştı. Bugün Nüve, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri (PSAKD) Adıyaman Şubesi’ne ulaştı. Şube başkanı Mahmut Yapıcı kentte Alevi evlerinin işaretlendiği haberlerini doğruladı. Şube başkanı Yapıcı Nüve’ye şunları söyledi:

’Emniyet amiri ile birlikte toplamda 45 evin üzerinde işaret tespit ettik. Bu evlerde yaşayan herkes Alevi kökenli. Valilik ve Emniyet olayı soruşturuyor. Biz ise takipteyiz. 45 aileden imza topladık, yarın savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Evlerin üzerlerindeki işaretlerin hepsi birbirinden farklı.’

AKILLARA MARAŞ KATLİAMI GELDİ

19 Aralık ile 26 Aralık 1978 tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve resmi verilere göre 100'ü aşkın insanın öldürüldüğü katliamda, katliam öncesi Alevi ve solcuların yaşadığı evler işaretlenmişti. Adıyaman'da bugün ortaya atılan bu iddia, akıllara Maraş Katliamı'nı getirdi.

TWITTER'DA DA PAYLAŞILDI

ferhat sariyildiz Hüseyin Aygün: Adıyaman'da Alevi mahallesinde 200 civarında evin kapısının işaretlendiği yönünde haberler alıyoruz.

kadriye doğru ‏- CHP Adıyaman polise göre 20 civarında evin kapısına yazı yazılmış, ne yazdığı belli değilmiş, olay araştırılıyormuş, Hüseyin Aygün

Ceren Ataş ‏- Hüseyin Aygün:"Arkadaşlar CHP Adıyaman yöneticileri Emniyet ve Vali ile görüştü, polise göre 20 civarında evin kapısına yazı yazılmış.

Çiğdem İzmirli - Adıyaman'da Alevi mahallesinde 200civarında evin kapısının işaretlendiği yönünde haberler alıyoruz,diyor Hüseyin Aygün facebook.com/huseyinaygun62’

zülfü yıkılmaz - @CerenAtas ceren merhaba adıyamanda okuyorum dersimliyim.dedikleri yer karapınar mahallesi alevilerin yoğun yaşadığı bir yer.

zeynep altıok akatlı - Dindar ve kindar nesil yetiştirmeye gerek yok onlar sokaklrda Ermeni piçi diye çığlık atıyr Adıyaman'da alevilerin kapılarına işaret koyuyor.

Çınar Livane Özer - Adıyaman'da Alevilerin yaşadığı evler işaretlenmiş..!!

Emre Göktaş ‏- Hüseyin Aygün: Adıyaman'da Alevi mahallesinde 200 civarında evin kapısının işaretlendiği yönünde haberler alıyoruz.

Canan Erdoğan - Adıyaman'da Alevi mahallesinde 200 civarında evin kapısının işaretlendiği yönünde haberlr alıyoruz demş Hüseyin Aygün facebook.com/huseyinaygun62’

Birgül Kopuz ‏- Hüseyin Aygün'den Adıyaman'da Alevilerin yaşadığı evler işaretleniyor iddiası... Dehşete Düşüren İddia! shar.es/gddYM

madxclaim - Adıyaman'da Alevi canların evleri işaretleniyor. Faşistler içindeki kini harekete geçirmeye başladı. RTE'nin kindar gençliği bu

02 Mart 2012 Cuma
KAYNAK: Gazetevatan
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.