You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Üzmez'in pantolonu düştü!

Üzmez'in pantolonu düştü!

Posting Freak
Üzmez'in pantolonu düştü!
Bursa'daki yerel mahkemenin ''cinsel istismar ve küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma'' ve ''hürriyeti tahdit'' suçlarından hakkında verdiği kararın Yargıtay 5. Ceza Dairesince usulden bozulmasının ardından yeniden yargılanmaya başlanan yazar Hüseyin Üzmez, sabah saatlerinde Bursa Adliyesi'ne getirildi.
Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına Üzmez ile mağdur B.Ç'nin babası Bekir Ç. ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz alan Üzmez'in avukatı, müvekkilinin 2 yıla yakın zamandır tutuklu bulunmasının, 78 yaşında ve hasta olduğunun göz önüne alınmasını istedi.
Ayrıca küçük mağdur hakkında adli tıptan çıkan sonuçta 13 uzmanın ruh sağlığının bozulmadığı yolunda şerhi bulunduğunu belirten avukat, mağdurun ruh sağlığının neden bozulduğunun araştırılması gerektiğini, bunun nedeninin amca dayağı, yurtta kalmak, annede kalmak ve basının bu konuda çeşitli yayınlarının olabileceğini ileri sürerek, müvekkilinin tahliyesini talep etti.
Mahkemeden söz alan Üzmez, ''Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, benim bütün suçlarıma özel yetkisini kullanarak af getirdi. Bu yazı size intikal etti mi?'' diye sordu. Mahkeme heyeti, böyle bir yazı gelmediğini bildirdi. Daha sonra, mahkeme heyeti, Üzmez'in olay tarihinde akıl sağlığının bozuk olup olmadığının belirlenmesi için dosyayla 13 Ocak 2011'de Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde rapor alınmasına ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşmanın ardından Üzmez, mahkeme heyetine ''320 sayfalık beraat kararıma imza atarak tarihe geçeceksiniz inşallah'' dedi.
Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Hüseyin Üzmez'i ''cinsel istismar ve küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma'' suçundan 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırmış, ''hürriyeti tahdit'' suçundan ise beraatine karar vermişti. Mahkeme, diğer sanık mağdur B.Ç'nin annesi Livaze Ç'nin ise ''hürriyeti tahdit'' ve ''çocuğun cinsel istismarına yardımcı olma'' suçlarından beraatini kararlaştırmıştı. Üzmez hakkındaki kararın temyiz istemini görüşen Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Üzmez hakkında Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesince verilen mahkumiyet kararını usulden bozmuştu.

Hüseyin Üzmez'in pantolonu düştü
Cinsel istismar suçundan yargılanan yazar Hüseyin Üzmez, cezaevi aracından inerken zor anlar yaşadı. Jandarmanın yardımıyla pantolonunu toplayan Üzmez ilginç görüntüler ortaya koydu.
Adliye arka kapısından geniş güvenlik tedbirleri altında araçtan inen Üzmez'in bol olan pantolonu belinden aşağıya doğru inmeye başladı. Yürümekte güçlük çeken Üzmez'in bir taraftan pantolonu tutması işini zorlaştırdı.

25 Kasım 2010
Cumhuriyet
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.