You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Üretim yüzde 10.8 azaldı

Üretim yüzde 10.8 azaldı

Posting Freak
Üretim yüzde 10.8 azaldı
Çalışan kişi başına üretim 2008 yılının son çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10.8 oranında azaldı. Milli Prodüktivite Merkezi'nin (MPM) 3 aylık verimlilik göstergelerine göre 2008 yılının son çeyreğinde çalışılan saat başına üretim ise yüzde 8.5 düştü.

MPM'nin Verimlilik Göstergeleri Bülteni'ne göre imalat sanayi genelinde 2008 yılı dördüncü döneminde, çalışan kişi başına üretim bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10.8 azaldı. Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması'na göre hesaplanan (2005 Ortalama=100 temel yıllı) üç aylık çalışan kişi başına üretim endeksi bir önceki döneme göre ise yüzde 5.4 düştü.


Çalışılan saat yüzde 8.5 düştü

Çalışılan saat başına üretim endeksi 2008 yılı dördüncü döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8.5 azalırken, çalışılan saat başına üretim endeksi, bir önceki döneme göre ise yüzde 4.1 oranında düşüş gösterdi. Alt kısımlar itibariyle, çalışan kişi başına üretim endeksinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre en fazla düşüş yüzde 30.3'le ulaşım araçları imalatı, en fazla artış ise yüzde 19.6 ile ağaç ürünleri imalatı alt kısımlarında gerçekleşti. Çalışılan saat başına üretim endeksinde ise bir önceki yılın aynı dönemine göre en fazla azalış yüzde 22.2 ile ulaşım araçları imalatında, en fazla artış ise yüzde 9.4 ile başka yerde sınıflandırılmamış imalatlar alt kısımlarında gerçekleşti.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.