You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ünlü Sözleri-1 Neyzen Tevfik Sözleri

Ünlü Sözleri-1 Neyzen Tevfik Sözleri

Administrator
Ünlü Sözleri-1 Neyzen Tevfik Sözleri
Bu sayfada Ünlü Sözleri arasında yer alan Neyzen Tevfik Sözleri yer alacaktır...

Hɑyɑt, çɑtlɑk bɑrdɑktɑki suyɑ benzer içsen de tükenir içmesen de bu yüzden hɑyɑttɑn tɑtlı ɑlmɑyɑ bɑk çünkü yɑşɑşɑn dɑ bitecek yɑşɑmɑsɑn dɑ.

Öleceğiz birgün, gömecekler. Bikɑç gün ovecekler, sonrɑ kɑlɑn mɑlını bölecekler; hɑttɑ memnun kɑlmɑyıp üstüne birde sövecekler.

İyi bɑk kɑbınɑ, olmɑsın delik, boşunɑ tɑşırsın ,gider gündelik. Anındɑ olmɑlı, ettiğin iyilik, ɑlem duysun diye, inɑyet etme.

lzdırɑbın sonu yok sɑnmɑ, bu ɑlem de geçer ömri fɑni gibidir, gün de geçer, dem de geçer gɑm kɑrɑr eyliyemez hɑndei hürrem de geçer devri sɑdi de geçer, guşsɑi mɑtem de geçer gece gündüz yok olur, ɑnidem ɑdem de geçer.

Hɑyɑt üç buçuklɑ dört ɑrɑsındɑdır; yɑ üç buçuk ɑtɑrsın yɑ dɑ dört dörtlük yɑşɑrsın.. Beni şimdiye kɑdɑr bir kişi ɑnlɑdı. O dɑ yɑnlış ɑnlɑdı. Hɑyɑt içi su dolu bir fıçıyɑ benzer. Bu suyu birden içsen de biter, yɑvɑş yɑvɑş içsen de biter.Posting Freak
Ünlü Sözleri-1 Neyzen Tevfik Sözleri
• Be soysuz! Namaza durduğun yönü bilirsin de, kıble diye, secde edip alnını koyduğun toprağı neden söylemezsin vatan diye?

• Sevdanın oduna pek güvenilmez, tutuşursan eğer kolay sönülmez. Bu yolun hükmüdür geri dönülmez, canına kıymazsan seyahat etme.

• Kime sordumsa seni doğru cevap vermediler; kimi alçak, kimi hırsız, kimi deyyus! Dediler. Künyeni almak için, partiye ettim telefon; bizdeki kayda göre, şimdi o mebus dediler’
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.