You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Üniversitede intihar şoku

Üniversitede intihar şoku

Posting Freak
Üniversitede intihar şoku
[Resim: 95.jpg]
Muğla Üniversitesi’nde bir intihar şoku daha yaşandı. Bir öğretim görevlisi üniversitenin bodrumunda asılı bulundu.

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Muğla Üniversitesi’nde bir intihar şoku daha yaşandı. Dersleri elinden alınan öğretim görevlilerinden Şakir Kızıldereli yüksekokul bodrumunda ipte asılı bulundu.

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]Saat 11.30 sularında yüksekokul bodrumundaki kalorifer demirlerine kendisini asan Teknik Programlar branşı öğretim görevlisi 55 yaşındaki Şakir Kızıldereli’yi ayniyat saymanı Şener Buğdaycı ipte asılı şekilde gördü. Arkadaşları tarafından ipten indirilen Kızıldereli için 112’den ambulans istendi. Bu arada Şener Buğdaycı da olayın şokuyla kalp krizi geçirdi. Saat 12.00 sularında devlet hastanesine yetiştirilen Kızıldereli yoğun bakıma alındı.

[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif]BEYNİNDE ÖDEM OLUŞTU

Beyinde ödem oluşan ve durumu kritik olan Şakir Kızıldereli ilk tedavisinin ardından ilerleyen saatlerde Özel Yücelen Hastanesi’nenakledildi. Kızıldereli’nin tedavisi aynı hastanede sürerken hayati tehlikesi devam ediyor. Kızıldereli!yi kendisini asmış şekilde görünce kalp krizi geçiren Buğdaycı da yoğun bakımda tutuluyor.

Çevresinde hayat dolu bir insan olarak tanınan 12 yıllık öğretim görevlisi Şakir Kızıldereli’nin uzun süredir okul yönetimi ile problemleri olduğu, derslerinin elinden alındığı bunun sıkıntısını yaşadığı belirtiliyor.

Bir başka iddia ise kredi kartı borcu yüzünden intihar ettiği yönünde. Borcun 800 YTL olduğunun belirlenmesi bu ihtimali zayıflatıyor. Güney Ege Linyitleri İşletmeciliği'nden görev yaparken yatay geçişle eğitimciliğe başlayan Şakir Kızıldereli’nin Elektrik Mühendisi olduğu öğrenildi.

BU İNTİHAR İLK DEĞİL
Muğla Üniversitesi’nde intihar olayı ilk değil. Muğla Üniversitesi Sağlık Yüksekokulunun eski müdürü de 20 Nisan 2006’da okulun içinde kendini asarak intihar etmişti.

Yrd. Doç. Dr. Mursayettin Eksen (49), yüksekokulun içindeki bir merdiven boşluğuna kendini elektrik kablosuyla asmıştı. Eksen’in derslerinin elinden alındığı belirtilmişti. Eksen’in iki çocuğu bulunuyordu.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.