You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Üniversite Tanıtımları

Üniversite Tanıtımları

Posting Freak
Üniversite Tanıtımları
[FONT=Maiandra GD] [COLOR=#6699ff]Abant İzzet Baysal Üniversitesi
(Üniversiteler)
[FONT=Maiandra GD]Şehir : Bolu
[FONT=Maiandra GD]Telefon No : 0 374 253 45 19
[FONT=Maiandra GD]Web Adresi : [COLOR=#0066cc]www.ibu.edu.tr
[FONT=Maiandra GD]1992 yılında kuruldu.
[FONT=Maiandra GD]Yerleşim: İzzet Baysal Kampüsü Bolu’ya 12 km uzaklıkta bulunuyor.


[FONT=Maiandra GD]Eğitim: Türkçe ve yabancı dille yapılıyor.
[FONT=Maiandra GD]Akademik birimler: 6 fakülte, 5 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 2 enstitü var.
[FONT=Maiandra GD]Barınma: İzzet Baysal Vakfı’nın desteği ile kız ve erkek yurtları olarak toplam 5 yurt hizmet veriyor.
[FONT=Maiandra GD]Beslenme: Üniversitenin Bolu merkez, Düzce, Gerede, Akçakoca ve İzzet Baysal Kampüsü’nde düzenli olarak öğle yemeği veriliyor. Bolu şehir kampüsü ve İzzet Baysal Kampüsleri’nde akşam yemeği servisi de yapılıyor.
[FONT=Maiandra GD]Teknoloji: Bütün bölümlerde toplam 350 kişisel bilgisayar öğrenciler in hizmetinde. Bunun yanında lazer yazıcılar ve tarayıcılar bulunuyor.
[FONT=Maiandra GD]Sağlık hizmetleri: Tüm öğrenciler üniversiteye kayıtla birlikte mezun olana kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor. Sağlık merkezinde 5 doktor, 1 diş hekimi, 1 laborant, 1 psikolog, 8 hemşire, 1 sağlık memuru hazır bulunuyor.
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo
Posting Freak
Üniversite Tanıtımları
[FONT=Maiandra GD] [COLOR=#6699ff]Afyon Kocatepe Üniversitesi
[FONT=Maiandra GD](Üniversiteler)
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Şehir : Afyon
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Telefon No : 0 272 228 10 92
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Web Adresi : [COLOR=#0066cc]www.aku.edu.tr
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]1992 yılında kuruldu.
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Yerleşim: Üniversite fakülte, enstitü ve yüksekokulları Ahmet Necdet Sezer, Ali Çetinkaya, Ahmet Karahisari, Özerler, Uşak kampüsleri olmak üzere 5 kampüste toplanmış durumda.


[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor(iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümünde isteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreyle İngilizce hazırlık programı uygulanıyor. Hazırlık program süresi öğretim süresine dahil değildir.)
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Akademik birimler: 12 fakülte, 3 enstitü, 4 yüksekokul, 16 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar, 11 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Barınma: Afyon ve Uşak’da toplam 7 yurtla barınma ihtiyacı gideriliyor. 910 kız, 1 000 erkek kapasiteli bu yurtların dışında 21 özel yurt, 500 kız, 1 100 erkek öğrenciye hizmet veriyor.
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Beslenme: Üniversitenin her biriminde ucuz ve kaliteli yemek ile kafeterya hizmetleri sunuluyor. Maddi olanakları yetersiz öğrencilere üniversite, imkanları ölçüsünde yardımcı oluyor.
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Teknoloji: Network, PC ve MAC sistemleri olarak yeni ve gelişmiş donanımlarıyla, yazıcı, plotter ve modem gibi çevre birimlerden oluşan makine parkı ve zengin program kütüphanesi sayesinde üniversitenin içinden ve dışından gelecek tüm bilgisayar hizmeti taleplerine cevap verilebilecek organizasyon kurulmuş durumda. Ayrıca internet kanalıyla uluslararası veri ağlarına giriş sağlanıyor.
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Sağlık hizmetleri: Üniversitenin Mediko-Sosyal Merkezi’nde 3 doktor ve 1 hemşire bulunuyor.
[FONT=Maiandra GD][FONT=Maiandra GD]Spor tesisleri: Dört adet tenis kortu, 1 200m’lik yürüyüş parkuru, tribünlü bir futbol sahası, kapalı spor salonu, basketbol ve voleybol sahaları mevcut.
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo
Posting Freak
Üniversite Tanıtımları
[FONT=Maiandra GD] [COLOR=#6699ff]Akdeniz Üniversitesi
(Üniversiteler)
[FONT=Maiandra GD]Şehir : Antalya
[FONT=Maiandra GD]Telefon No : 0 242 310 15 01
[FONT=Maiandra GD]Web Adresi : [COLOR=#0066cc]www.akdeniz.edu.tr
[FONT=Maiandra GD]1982 yılında kuruldu.
[FONT=Maiandra GD]Yerleşim: Dumlupınar bulvarı sınırından 3 700 000 m2 arazi üzerine kurulu.


[FONT=Maiandra GD]Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor (Teknik bilimler meslek yüksekokulunda zorunlu ortak yabancı dil sadece İngilizcedir).
[FONT=Maiandra GD]Akademik birimler: Bünyesinde 13 fakülte, 4 yüksekokul (lisans düzeyinde) 6 yüksekokul (Önlisans düzeyinde), 1 konservatuar, 4 enstitü bulunuyor.
[FONT=Maiandra GD]Barınma: Kampüs içerisinde kredi yurtlar kurumuna ait 1 002 kişilik yurt bulunuyor. 1500 kişilik yeni bir öğrenci yurdu inşaatı sürüyor. Ayrıca Elmalı ilçesinde kız öğrenciler için 50 kişilik yurt hizmet veriyor.
[FONT=Maiandra GD]Beslenme: Kampüs içinde bulunan yemekhane ihtiyacı karşılıyor. Yemekten faydalanmak isteyen öğrenciler, yemek katılım payı olarak yemek maliyetinin yarısını ödüyor, geriye kalan yarısı da sosyal hizmetler bütçesinden karşılanıyor.
[FONT=Maiandra GD]Teknoloji: Üniversite birimlerinde, bölümlerin ihtiyacını karşılayan uygulama laboratuvarları ile bilgisayar destekli laboratuvarlar bulunuyor.
[FONT=Maiandra GD]Sağlık hizmetleri: Sağlık hizmetini kampüs sahasında bulunan Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Mediko-Sosyal Merkezi veriyor, hastalar gerekli görüldüğü durumlarda film, tahlil, ileri tetkik ve tedaviler için üniversite hastanesine sevk edilerek tedavileri sağlanıyor. Mediko-Sosyal Merkezi’nde değişik branşlarda 9 poliklinik bulunup, burada 7 uzman doktor, 2 pratisyen hekim, 4 diş hekimi ve yeterli sayıda diğer sağlık personeli hizmet veriyor.
[FONT=Maiandra GD]Spor tesisleri:Çim futbol sahası, oyun salonları(biriç, tavla, bilardo), 3 adet tenis kortu, 1 yüzme havuzu, suni bir gölet ve çevresinde yürüme parkuru mevcut.
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo
Posting Freak
Üniversite Tanıtımları
[FONT=Maiandra GD] [COLOR=#6699ff]Anadolu Üniversitesi
(Üniversiteler)
[FONT=Maiandra GD] Şehir : Eskişehir
Telefon No : 0 222 335 05 80
Web Adresi : [COLOR=#0066cc]www.anadolu.edu.tr
[FONT=Maiandra GD] 1958 yılında kuruldu.
Yerleşim: Ana kampüs niteliğindeki Yunus Emre Kampüsü Eskişehir’in içinde yer alıyor. Bölümlerin büyük bir kısmı burada. Beden eğitimi ve spor yüksekokulları, sivil havacılık yüksekokulu ile mühendislik- mimarlık fakültesinin yer aldığı 2 Eylül Kampüsü ise kent merkezine 5 km uzaklıkta. Bu kampüste aynı zamanda Anadolu Havaalanı da bulunuyor.


Eğitim: Türkçe , İngilizce, Fransızca ve Almanca olarak yapılıyor.
Akademik birimler: 9’u örgün, 3’ü uzaktan eğitim veren toplam 12 fakülte, 6 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuarı, 9 enstitü ve 21 araştırma merkezi bulunuyor.
Barınma: Genç bir nüfusa, çok sayıda yükseköğretim öğrencisine sahip olan Eskişehir’de, öğrencilerin barınma sorunu büyük ölçüde çözümlenmiş. Birçok özel öğrenci yurdunun yanı sıra Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtlarının kapasitesi 6 500. Ayrıca kentte kiraladıkları evlerde de kalabilen öğrenciler, bu konuda Eskişehirlilerden büyük destek görüyor.
Beslenme: Anadolu Üniversitesi’nin tüm birimlerinde öğrencilerin sürekli yararlanabildiği kantin ve lokaller bulunuyor. Yunus Emre Kampüsü’ndeki öğrenci kafeteryasında ise her öğlen yemek çıkıyor ve bundan 7 000 öğrenci yararlanıyor.
Teknoloji: Üniversitenin hemen hemen her biriminde bilgisayar, birimin ders programlarına uygun olarak öğretiliyor, bu amaçla da her birimde bilgisayar laboratuvarları bulunuyor.
Sağlık hizmetleri: Üniversite öğrencileri kampüsteki Anadolu Üniversitesi Hastanesi’nden yararlanıyor.
Spor tesisleri:Bini aşkın genç spor yapma olanağı buluyor. Üniversitede öğrencilerin yararlandığı spor salonu, tenis kortları, kapalı yüzme havuzu, futbol sahası, açık hava voleybol ve basketbol alanları gibi spor tesisleri mevcut.
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo
Posting Freak
Üniversite Tanıtımları
[FONT=Maiandra GD] [COLOR=#6699ff]Ankara Üniversitesi
(Üniversiteler)
[FONT=Maiandra GD] Şehir : Ankara
Telefon No : 0 312 212 60 40 (9 Hat)
Web Adresi : [COLOR=#0066cc]www.ankara.edu.tr
[FONT=Maiandra GD]1946 yılında kuruldu.
[FONT=Maiandra GD]Yerleşim: Ankara’da Tandoğan, ibn-i Sina, Cebeci ve Dışkapı olmak üzere belli başlı 4 kampüs var. Ankara dışında Kalecik, Beypazarı, Çankırı ve Kastamonu’da da bölümler mevcut. Gölbaşındaki beşinci kampüs inşaatı sürüyor.


[FONT=Maiandra GD]Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor.
[FONT=Maiandra GD]Akademik birimler: Bünyesinde 15 fakülte, 5 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuarı, 7 enstitü ve 25 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.
[FONT=Maiandra GD]Barınma: Üniversitenin Ankara içinde 5, Çankırı, Kastamonu, Kalecik ve Beypazarı’nda da birer öğrenci yurdu bulunuyor. Üniversitenin merkez yurdu olan Vehbi Koç Erkek Öğrenci Yurdu’nda başarı düzeylerine göre seçilmiş 240 son sınıf öğrenci barınıyor. Bu öğrencilerin %20’sinden ücret alınmıyor. Cebeci Kampüsü’nde, Milli Piyango idaresi’nin katkısı ile modernize edilmiş olan yurdun tamamlanması ile 300, Cumhuriyet öğrenci evinde de 216 bayan öğrenci barınma imkanı bulmuş olacak.
[FONT=Maiandra GD]Beslenme: Üniversitenin kampüslerindeki kafeteryalarda günde yaklaşık 14 000 öğrenciye ucuz yemek verilebiliyor. Muhtaç durumda olan öğrencilerden ise ücret alınmıyor.
[FONT=Maiandra GD]Teknoloji: Rektörlük bünyesinde kurulu bulunan Bilgi işlem Merkezi’nin temel amacı üniversiteyi çağdaş koşullara uygun bir bilgi işlem ve iletişim yapısına kavuşturmak, öğretim elemanları ile öğrencilerin eğitim-öğretim ve araştırma ihtiyaçlarını karşılamak ve aynı zamanda yazılım ve teknik konularda gerekli desteği vermek.
[FONT=Maiandra GD]Sağlık hizmetleri: Üniversite öğrencilerinin sağlık sorunları ile, Sağlık-Kültür ve Spor Dairesi’nde ilgileniliyor ve çoğunlukla da burada teşhis ve tedavi ediliyor. Sağlık sorunları nedeniyle başvuruda bulunan öğrencilerin sadece kimlik göstermeleri yeterli oluyor.
[FONT=Maiandra GD]Spor tesisleri:Öğrenciler üniversitenin 4 ayrı kampüsünde mevcut 4 kapalı salon, aletli kondisyon üniteleri, 1 adet olimpik ölçülerde, 2 adet minyatür ve 1 adet halı futbol sahası, çok sayıda açık basketbol, voleybol ve tenis sahalarında her an spor yapma olanağı buluyor.
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo
Posting Freak
Üniversite Tanıtımları
[FONT=Maiandra GD] [COLOR=#6699ff]Atatürk Üniversitesi
(Üniversiteler)
[FONT=Maiandra GD] Şehir : Erzurum
Telefon No : 0 442 231 11 11
Web Adresi : [COLOR=#0066cc]www.atauni.edu.tr
[FONT=Maiandra GD] 1957 yılında kuruldu.
Yerleşim: Üniversite, büyük bir bölümü ağaçlandırılmış 35 870 dekarlık alan üzerinde kurulmuş bir ana kampüse sahip. Civar il ve ilçelerdeki mevcut fakülte ve yüksekokullar itibariyle toplam 12 kampüsten oluşuyor. Merkez, Erzurum, Ağrı ve Erzincan’a bu kampüsler dağılmış durumda.


Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor.
Akademik birimler: 16 fakülte, 26 yüksekokul, 6 enstitü, 10 araştırma merkezi, 2 araştırma hastanesi mevcut.
Barınma: Merkez kampüs ile fakülte ve yüksekokulların bulunduğu il ve ilçelerde Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren yurtların kapasitesi 4 254 kız, 5 600 erkek olmak üzere toplam 9 854’tür. Ayrıca talep gözönünde bulundurularak 1 000 yatak da boş tutuluyor.
Beslenme: Bütün kampüslerde öğrencilerin yararlanabileceği birer kantin bulunuyor. Ayrıca Erzurum kampüsünde 2 modern kafeterya hizmet veriyor. Erzurum merkez kampüste aynı anda 10 000 öğrenci yemek yiyebiliyor. Diğer il ve ilçelerde de yemekhane hizmeti mevcut.
Teknoloji: Sayıları 150’yi bulan modern laboratuvarlara sahip olan üniversite çağdaş teknolojik şartlarla donatılmış bir bilgi işlem merkezine sahip.
Sağlık hizmetleri: Öğrenci kliniği bulunuyor. Bu klinik bünyesinde görev yapan 5 doktor, 1 diş hekimi, 1 psikolog, 3 hemşire, 2 sağlık teknisyeni öğrencilere ücretsiz olarak hizmet veriyor.
Spor tesisleri:Üniversitede toplam 4 adet spor salonu bulunuyor. Ayrıca merkez kampüste 1 adet çim, 5 adet toprak futbol sahası var.
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo
Posting Freak
Üniversite Tanıtımları
[FONT=Maiandra GD] [COLOR=#6699ff]Atılım Üniversitesi
[FONT=Maiandra GD](Üniversiteler)
[FONT=Maiandra GD] Şehir : Ankara
[FONT=Maiandra GD]Telefon No : 0 312 586 80 00
[FONT=Maiandra GD]Web Adresi : [FONT=Maiandra GD] [COLOR=#0066cc]www.atilim.edu.tr
[FONT=Maiandra GD] 1996 yılında kuruldu.
[FONT=Maiandra GD]Yerleşim: 110 dönümlük arazi üzerine kurulu olan üniversite şehre 12 km uzaklıkta.


[FONT=Maiandra GD]Eğitim: İngilizce olarak yapılıyor.
[FONT=Maiandra GD]Akademik birimler: Üniversitede 4 fakülte bulunuyor ( fen fakültesi, işletme fakültesi, mühendislik fakültesi,hukuk).
[FONT=Maiandra GD]Barınma: Üniversite bünyesinde yurt bulunmuyor. Öğrencilerin yurt bulmalarına yardımcı olunuyor.
[FONT=Maiandra GD]Beslenme: 750 kişilik merkezi yemekhaneye sahip. Ayrıca öğrencilerin yararlanabileceği kafeterya da var.
[FONT=Maiandra GD]Teknoloji: Üniversite bünyesinde, elektrik-elektronik, bilgisayar ve endüstri mühendisliği bölümleri için hazırlanmış 3 bilgisayar, 2 fizik, kimya ve dil laboratuvarları mevcut.
[FONT=Maiandra GD]Sağlık hizmetleri: 2 doktor bulunuyor.
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.