You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Üçüncü köprü tıraşı

Üçüncü köprü tıraşı

Posting Freak
Üçüncü köprü tıraşı
Anadolu yakasında Poyrazköy ile Avrupa yakasında Garipçe köyü arasında yapılacak 3. köprünün inşaatı bölgede bitki örtüsünü ve ormanları tahrip ediyor. Her iki köyün de yeşil tepeleri 3. köprünün ayakları için kazındı, çıkan hafriyatla deniz dolduruldu. Şantiye alanlarının askeri bölgede kalması nedeniyle girmek mümkün değil, ancak her iki köyün de yüksek noktalarından karşı taraftaki tahribat açıkça görülüyor.

Set set kazınıyor

Çevrecilerin, sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerin tüm çabalarına karşın Boğaz’ın Karadeniz’e açılmadan önceki son noktası arasında başlayan 3. köprü inşaatı hızla devam ediyor. Köprünün ayakları için başlayan inşaatın şantiyeleri, makiliklerden ve ormanlardan oluşan ekosistem tahrip edilerek kurulmuş. İş makineleri ile yeşil tepeler setler halinde kazınıyor. Çıkan hafriyatla deniz doldurularak iş makinelerinin çalışabilmesi için alan yaratılıyor.

Her iki inşaata da araçla ya da yürüyerek ulaşmak mümkün değil. Askeri bölgede kalan her iki şantiyeye de yalnızca görevlilerin ve iş makinelerinin girişine izin bulunuyor. İş makineleri de şu an kazı işlemi yapıp hafriyatı da denize doldurduğundan inşaat bölgesinden dışarı çıkmıyorlar.

24 Nisan 2013
Cumhuriyet.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.