You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Twitter'da Atatürk ve Saidi Nursi kapışması!

Twitter'da Atatürk ve Saidi Nursi kapışması!

Posting Freak
Twitter'da Atatürk ve Saidi Nursi kapışması!
Sosyal medya böyle kapışma görmedi. Said Nursi ölüm yıldönümünde TT olunca, Atatürkçüler karşı atak başlattı.
Sosyal medya eşi benzerine tanık olmadığımız çok ilginç bir yarışa tanık oldu. Said Nursi ile Atatürk TT listesinde zirveye çıktı. Twitter kullanıcıları arasındaki rekabet kısa süre sonra iki kesim arasında atışmaya döndü.

Said Nursi ölümünün 52. yıldönümü dolayısıyla twitterda Trend Topic listesine girdi. Kullanıcılar Nursi'nin özlü sözlerini paylaşarak kısa sürede "saidnursi" başlığını zirveye çıkarttılar.

Zirveye Said Nursi'nin oturması ile birlikte bir anda sosyal medyada Atatürk twitleri yağmaya başladı... Nursi'nin birinciliğe çıkmasına tepki olarak başlayan yarışta Atatürk de kısa sürede en çok twit atılan konular içinde ikinci sıraya çıktı.

Yarış kızışınca twit sayıları da fırladı. Son duruma göre Said Nursi birinci sırada, Atatürk ikinci sırada. Gün sonunda kimin birinci olacağı merak konusu.

'10 Kasım'da sizinle yarışmayız'

Bu tablo Said Nursi taraftarları ile Atatürkçüler'i polemiğe çekti. Atatürkçüler, Nursi için twit atanlara, onlar da Atatürk'ü TT listesine sokanlara sataştılar. İşte sanal alemdeki ilginç kapışma;

*tt de #saidnursi ve #ATATURKneden var? bu ikisini yarıştıracak kadar düşen zihniyet ne zaman gidecek? ne zaman beraber yaşamayı öğreneceğiz?

*Kıyaslamaya bakar mısın? #saidnursi ile #ATATURK. Bir devlet adamıyla bir din adamını kıyaslayan zihniyetler, yazık...

*#saidnursi TT oldu diye hemen #ATATURK diyen kardeşler, rahat olun kimse 10 kasımda sizinle sidik yarışına girmez...

*#saidnursi ve #Atatürk 'ü / At yarışı yarıştırır gibi TT yarıştıran insanlar neyin kafasını yaşıyorsunuz. Onların ikisi de Muhteşem insanlar

'Korkunun ecele faydası yok'

*25 yaşında tatmadığı dünya zevki kalmamış kemalist gençlik, 84 yıllık ömründe dünya zevki tatmamış adamı anlayamaz. #saidnursi

*Bu trend topik şeysilerinde ne olup ne bitiyor hiç anlamıyorum.Şimdi TT'deki #ATATURK#saidnursi 'yi geçerse daha çağdaş bir ülke mi olucaz?

*RT: Kemalistlerdeki korku neymiş böyle #saidnursi TT diye #atatürk 'üde TT yapmışlar. Korkunun ecele faydası yok.

*#saidnursi TT listesinde görmeyi hazmedemeyenler, alışılmış kemalist refleksle Açılın bu vatan en çok bizim diye #ATATÜRK tagı açmışlar.

*Bediüzzaman #SaidNursi İsmi Trend Topic 1 Numara Olunca Birilerinin Canı Sıkıldı Ama Olsun. Bugün Herkes Susacak Dünya Onu Dinleyecek ..

*#saidnursi Atatürk'ü putlaştırıp tapanla, Said-i Nursi'ye son peygamger muamelesi yapıp iman eden arasında zerre-i miskal fark yoktur.!

'İkisi de bu yarıştan memnun olmaz'

*En birinci #ATATURK olmalıydı! Ölmüş #saidnursi nasıl olur da içimizde yaşayan #ATATURK ü geçiyor! Mezarını sakladık, yine unutulmadı!!!1

*ikincisi #ATATURK olan bir kategoride #saidnursi birinci olmak istemezSmile

*Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müridler, meczuplar memleketi olamaz! #ATATURK

*Said-i Kürdi ve etrafındakiler değil. Peygamberimizin mezarını yıkılmaktan #ATATURK kurtardı... Atatürk'e dinsiz diyenlere kapak olsun.

*#saidnursi #ATATURK sanırım ikisi de bu yarıştırmadan memnun olmazlardı, bunu bilmeyenlerin eline kalmış gibi görünmeleri ne acı.

*TT listesine göre #saidnursi #ATATURK ten daha populer bu ulkede.. bu, iran yolculugumuzun sanal yanilsamasi..
gazetevatan.com
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.