You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Türkiye'nin ötekileri buluşuyor

Türkiye'nin ötekileri buluşuyor

Posting Freak
Türkiye'nin ötekileri buluşuyor
Türkiye’nin ötekileri buluşuyor

"Türkiye'de Ötekileştirilenleri Anlamak" sempozyum dizisi “Aleviler” paneli ile başlıyor.


İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Araştırmaları Kulübü’nün düzenlediği "Türkiye'de Ötekileştirilenleri Anlamak" başlıklı sempozyum dizisi “Aleviler” paneli ile başlıyor. Panel 16 Mart Cuma günü Santral Kampüsü’nde gerçekleşecek.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Araştırmaları Kulübü tarafından düzenlenen etkinliğe, CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Bülent Bilmez, İstanbul Şehir Üniversitesi öğretim üyesi Talha Köse ve araştırmacı yazar İhsan Eliaçık konuşmacı olarak katılacaklar.

Geçmişten günümüze Alevi hareketinin ele alınacağı etkinlikte; “Tarihsel Bir Tecrübe Olarak Alevilik ve Sünnilik'in Genel Değerlendirmesi", "Kemalist Modernleşme Sürecinde Aleviler ve Alevilik (1923-1980)”, “Alevi Kimliğinin 1980 Sonrasında Kendini Yeniden Tanımlama Çabaları" ve “Yeni Anayasa Sürecinde Aleviler" konu başlıkları tartışılacak...
[Resim: 833341001179378455ez2ck2.gif]Kibirlenme yiğit yaşa
Türk ordusu Kemal Paşa
Al bayrak göğsümde hala
Sağ kolumsun Zöhre Ana[Resim: ataxh8.gif]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.