You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Türkiye'nin gizli cennetleri

Türkiye'nin gizli cennetleri

Posting Freak
Türkiye'nin gizli cennetleri
[Resim: 8C2184DAAFE22B429F60713Bb.jpg]Ekincik / MUĞLA
Ekincik'te, çam ağaçlarıyla kaplı tepelerin denize kadar indiğini görüp şaşıracaksınız. Köyceğiz Gölü'nden Ekincik'e giderken dikkatli olun! Her an karşınıza mavi yolculuğa çıkmış dünyaca ünlü sanatçılar, Dustin Hoffman, Sting ya da Prenses Caroline çıkabilir. Çünkü hepsi burada tatil yapmış.

Ahlat / VAN
Van il merkezine 60 kilometre uzaklıkta, Van Gölü kıyısında bulunan Ahlat'ta 13'üncü yüzyıldan kalma kümbet, kale ve Selçuklu döneminden kalma 5 tarihi mezarlık bulunuyor. İlçenin en önemli buluntusu[Resim: 6C2FAC8C20D29644B66A4371b.jpg]yaklaşık 200 dönümlük bir alanda kurulu bulunan tarihi "Selçuklu Mezarlığı."

Yesemek / GAZİANTEP
Gaziantep'e 113 kilometre uzaklıktaki Yesemek, 3 bin 500 yıllık Hitit taş ocağı ve heykel atölyesini barındırıyor. Bu açık hava müzesinde gözünüzü nereye çevirseniz karşınıza yeleli, kanatlı aslan heykelleri çıkıyor. 200'e yakın heykel taslağı çıkarılmış ama bine yakın heykel olduğu söyleniyor.

Uzungöl / TRABZON
Trabzon'a gelen hem yerli hem yabancı turistler için ilk uğranacaklar listesinde yer alıyor. Zirvedeki göl[Resim: 78052B76A9DA9D4E8489B79Db.jpg]gerçekten etkileyici. Bin metre boyundaki gölün kenarında yer alan tesislerde alabalığın tadına mutlaka bakın. Bölgeden ayrılmadan kuru fasulye ve sütlaç yemeyi de unutmayın...

Harbiye / HATAY
Harbiye yemyeşil doğası, bitki örtüsü ve şelaleleriyle mutlaka görülmeli. Canınız isterse ayaklarınızı suya sokup yemeklerinizi su üstündeki masalarda yiyebilirsiniz. Bizden söylemesi... Boğaziçi Restoran'ın kekik salatasının, kemiksiz ızgara tavuğun ve künefenin tadına mutlaka bakın.

Sokakağzı/ ÇANAKKALE
Yeşille mavinin buluştuğu Sokakağzı, Assos'un hemen yanıbaşında yer alıyor. İstanbul'a[Resim: 131734A77FFDED4CBA17156Cb.jpg]450, İzmir'e 280 kilometre uzakta. Koyda, toplam 7 pansiyon ve 4 motel var. Otelinizin balkonundan balık tutabilir, kahvaltıda ev reçeli yiyebilirsiniz. Akşamın vazgeçilmezi ise nar gibi kızarmış balık.

Birgi / İZMİR
Birgi, İzmir'e 150, Ödemiş'e 7 kilometre uzaklıkta. İpek dokumacılığı ve incirleriyle de ünlü. Çakırağa Konağı mutlaka görülmeli. Oya Pazarı'ndan Türkan Şoray kirpikli ve Zeki Müren dişli, her türlü meyvenin işlendiği el emeği göz nuru oyalardan almayı ise sakın unutmayın.
Bir ismi Ali’dir bir ismi Veli
Onlar nurdan dogdu nurudur nebi
Eveli ahiri yaratan Ali
Simdi de geziyo Zöhre Ana dili
Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.