You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

’Türkiye’den güçlü tavır bekliyorduk’

’Türkiye’den güçlü tavır bekliyorduk’

Administrator
“Türkiye’den güçlü tavır bekliyorduk”
[COLOR="#000000"]Kuzey Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, IŞİD’in Kuzey Irak’a yönelik saldırısı sırasında Türkiye’den daha büyük bir askeri destek beklediğini açıkladı.

Arap medyasına konuşan Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, IŞİD saldırısı sırasında Kuzey Irak’a yardım konusunda Türkiye’nin temkinli davrandığını hissettiğini belirtti.

Barzani, ’Türkiye’den daha güçlü bir tavır bekliyorduk. Türkiye net ve kesin bir karar alma konusunda temkinliydi’ dedi.

Kürt lider Mesud Barzani bunun gerekçelerini de, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve IŞİD’in elindeki 46 rehineye bağladı.

Türkiye’nin yardımda bulunduğunu da söyleyen Barzani, ’Ama dediğim gibi Türkiye’nin tavrının daha güçlü olmasını bekliyorduk’ ifadesini kullandı.

Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Kobani’ye askeri yardımın gönderileceği tek yolun Türkiye olduğunu da kaydetti.

Türkiye’nin yabancı bir askeri gücün topraklarından Kobani’ye geçmesine izin vermeye hazır olmadığını belirten Kürt lider Mesud Barzani, ’Kobani için elimizden geleni yaptık’ dedi.

(Kaynak: NTV)

rahatsiz.com.tr/turkiyeden-guclu-tavir-bekliyorduk-52960.html
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.