You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Türkiye-ABD arasında gerginlik arttı

Türkiye-ABD arasında gerginlik arttı

Administrator
Türkiye-ABD arasında gerginlik arttı
[COLOR="#000000"]Türkiye sınırına yakın olan Kobani şehrini İslam Devleti Örgütü’nün kuşatmasına karşı Ankara’nın eylemsizliği Türkiye ile Amerika arasındaki ilişkilerde gerginliği arttırdı. New York Times internet gazetesinde yayınlanan makalede yazarlar bu duruma inandıklarını belirtiyorlar.

Gazetede ’Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Amerika’nın Beşar Esad rejimini devirmeye çalışan isyancılara büyük destek sağlamayı kabul edene kadar İslam Devleti Örgütü ile çatışmalara dahil olmayacağını bildirdi’ ifadelerine yer veriliyor. Bu durum Türkiye’nin İslam Devleti Örgütü’ne karşı daha kararlı adımlar atmasını isteyen ve bunu Esad ile mücadeleye bağlamasını istemeyen ABD Başkanı Barack Obama ile gerginliği arttırdı.

Kimliğinin açıklanmaması şartıyla gazeteye açıklamalarda bulunan Amerikalı üst düzey yetkili, ’Türkiye’nin kendi sınırlarına bir milden az bir mesafedeki topraklarda kan dökülmesini önlemek için tedbir almak istemeyen Türkiye konusunda endişeler büyümektedir. Suriye’de bir insani felaketin yaşandığı şeklindeki tüm yüksek sesli açıklamalardan sonra yeni bir felaketi önlemek için tedbir almamaya yönelik bahaneler ortaya atıyorlar. NATO müttefikleri bu şekilde hareket etmezler’ ifadelerine yer verdi.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.