You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Türker Ertürk CHP'den istifa etti

Türker Ertürk CHP'den istifa etti

Administrator
Türker Ertürk CHP'den istifa etti
[COLOR="#000000"]Aydınlık Gazetesi yazarı CHP üyesi emekli Amiral Türker Ertürk CHP'den istifa etti.

Ertürk istifa dilekçesinde, gerekçesini şöyle açıkladı:

"CHP Kadıköy İlçe Başkanlığına,

Partinin kurucu ilkelerinden uzaklaşması, sürdürdüğü politikalarla her geçen gün halkımızın umudu olmaktan çıkması, kurucusu ve ilk Genel Başkanı olan Mustafa Kemal Atatürk'e olan bağlılığını yitirdiğini değerlendirdiğimden CHP den istifa ediyorum."


Twitter hesabından istifasıyla ilgili açıklama yapan Ertürk, "Esasında istifa ettiğim parti operasyonlarla YCHP haline getirilen ve Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisine düşmanlık eden bir yapıydı." dedi. Ertürk ayrıca partinin çizgisinin "Cemaat'e ve bölücülere" yaklaşmasından şikayet etti.

Ertürk şunları yazdı:

"CHP'nin kurucu ilkelerden uzaklaşması haklin umudu olmaktan çıkması ve Atatürk'e bağlılığını yitirmesi nedeniyle bugün (12 Kasım) partiden istifa ettim. Esasında istifa ettiğim parti operasyonlarla YCHP haline getirilen ve Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisine düşmanlık eden bir yapıydı. CHP'nin 6 Ok'una ömrümün sonuna kadar sahip çıkacağım ama YCHP'ye sahip çıkma ihaneti içinde olmam. Ne yazık ki bugün geldiğimiz noktada YCHP'nin durduğu çizgi bölücülere ve Cemaat'e yakındır. CHP'nin tabanında sorun yoktur. Sorun CHP'nin başına operasyonla getirilen KK ve yakın çevresidir. Sevgili Dostlar bugün itibariyle CHP'den istifa ettim. İstifa dilekçem aşağıdadır. Ayrıntılı nedenlerini cumartesi günü kösemde yazacağım."

odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.