You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Türban sorununun çözümü çok kolay(harika bir öneri)

Türban sorununun çözümü çok kolay(harika bir öneri)

Administrator
Türban sorununun çözümü çok kolay(harika bir öneri)
Türban sorununun çözümü çok kolay:

Başbakan'ın ve bakanların eşleri başlarını açacak. Siz de açın diyecek

[Resim: kamer-genc-jsdjkffs.jpg]

Türbanın üniversitelerde serbest bırakılması için AKP ve MHP tarafından hazırlanan yasa tasarısı TBMM'de oylanacak. Oylamadan önce parti temsilcileri ve bağımsız milletvekillerinin yaptığı konuşmalarda ateşli tartışmaların yanı sıra renkli söylemler de öne çıktı. Meclisin renkli simalarından Tunceli Bağımsız Miletvekili Kamer Genç, AKP'nin Refah ve Fazilet Partileri zamanından beri laikliği değiştirmeye çalıştıklarını öne sürerek şöyle konuştu:

"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir yazıyor. AKP'liler bunu Egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır diye değiştirmek istiyor. O zaman millet de ümmet olacak. Gerçekten anayasanın 2'nci maddesini arkadan dolaşarak laiklik ilkesini, her zaman yaptığınız gibi takiyyeci bir anlayışla delmek istiyorsunuz. Başbakan gözümüzün içine baka baka televizyondan soruyor; niye telaşlanıyorsunuz, bu mecliste laiklik karşıtı mı var. Laiklik karşıtı olduğunu söyleyen milletvekili mi var diyor. Başbakan bizleri unutkan sanıyor. Laiklik karşıtı olduğunu söyleyen milletvekili var. Siz varsınız başbakan, siz söylediniz.

Bu kanun çıktıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin cenazesini kaldırabilirsiniz. Bir Cumhurbaşkanı seçtiniz, durmadan Arabistan'a gidiyor. Ne var orada?

Kamer Genç, türban sorununun çözümünü de alışıldık üslubuyla şu şekilde işaret etti:

"Aslında türban sorununun çözümü çok kolay. Sayın Başbakan'ın ve bakanların eşleri başlarını açacaklar. Ve türbanlılara da 'Siz de açın bu sorun hallolsun' diyecekler."

HABERTÜRK
Posting Freak
Türban sorununun çözümü çok kolay(harika bir öneri)
Kamer Genç,Yine söyliyeceğini söylemiş Big Grin

Bence çok mantıklı !..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.