You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Tüm Bel-Sen Ankara’ya yürüyor

Tüm Bel-Sen Ankara’ya yürüyor

Posting Freak
Tüm Bel-Sen Ankara’ya yürüyor
Cumhuriyet
18.06.2009


Tüm Bel-Sen Ankara’ya yürüyor

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Genel Başkanı Vicdan Baykara, grevli ve toplu- sözleşmeli sendika haklarının kullanılmasına dikkati çekmek için İzmir ve Diyarbakır’dan Ankara’ya yürüyüş başlattıklarını söyledi.

Hükümetin imza attığı ILO Sözleşmesi’nin ilgili hükümlerinin uygulamasını isteyen belediye çalışanları, yönetici ve üyeler, belediyeler ve kamu kurumlarının iç hukukta herhangi bir yasal düzenlemenin yapılmasını beklemeden Tüm Bel-Sen’le Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalamasını istiyor.

İzmir Basmane Meydanı’nda toplanan Tüm Bel-Sen’e üye grup, slogan atarak “Toplusözleşme Hakkımız Engellenemez” yazılı bir pankartla Konak Meydanı’nda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi binası önüne kadar yürüdü.

İzmir ve Diyarbakır’dan Ankara’ya yürüyüş başlattıklarını, 19 Haziran’da Ankara’daki genel merkezde konuya ilişkin bir basın toplantısı yapacaklarını söyleyen Baykara, toplusözleşme hakkına ilişkin İçişleri Bakanı ile görüşeceklerini kaydetti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na da seslenen Baykara, demokrasinin kalesi olan şehirde toplusözleşme hakkını kullanmak istediklerini de sözlerine ekledi.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.