You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

TSK, Suriyeli muhaliflere silah gönderdi mi?

TSK, Suriyeli muhaliflere silah gönderdi mi?

Posting Freak
TSK, Suriyeli muhaliflere silah gönderdi mi?
Suriye muhaliflerine ve Özgür Suriye Ordusu'na silah, mühimmat, askeri kıyafet ve teçhizat yardımı yapıldığı yönündeki iddialar Meclis gündemine taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a "Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki eski üniformalar ne yapılmaktadır?" diye sordu.

Meclis Başkanlığı'na sunulan soru önergesinde, "Suriye'de yaşanan iç savaş sonrasında Özgür Suriye Ordusu ve muhalif gruplara silah, mühimmat, askeri kıyafet ve teçhizat yardımı yapıldığı haberleri" hatırlatıldı.

Önergede Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a, "TSK envanterinden 2012 ve 2013 yıllarında yabancı ülkelere askeri malzeme hibesi yapılmış mıdır, yapıldı ise bu ülkeler hangileridir ve ne tür malzemeler hibe edilmiştir?" soruları yöneltildi.


20 Mayıs 2013
Cumhuriyet.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.