You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

TSK'den asker intiharlarına önlem

TSK'den asker intiharlarına önlem

Posting Freak
TSK'den asker intiharlarına önlem
Ordudaki intiharların önüne geçmek için Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gelecekteki eğitmenleri, Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nden rehberlik eğitimi almaya başladı. İlk eğitim, Ankara Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'nda verildi.

Psikolojik destek eğitimleri, Genelkurmay Başkanlığı'nın talebi üzerine Milli Savunma Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi arasında imzalanan protokolle hayata geçirildi.

Psikolojik destek eğitimlerini er veya erbaşlar yerine, şu an eğitimleri devam eden askeri eğitmenler kademesi alacak.

İletişim becerileri ve insan ilişkileri üzerine verilen eğitimler sayesinde, askerin psikolojik sorunlarının farkına varılması ve orduda ortaya çıkabilecek intihar olaylarının önlenmesi amaçlanıyor.


8 Nisan 2013
Kaynak : cumhuriyet.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.