You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

'TRT Türkü' ve 'TRT Nağme' yayına başlıyor

'TRT Türkü' ve 'TRT Nağme' yayına başlıyor

Posting Freak
'TRT Türkü' ve 'TRT Nağme' yayına başlıyor
TRT Ankara Radyosu Müdürü Amber Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada birbirinden farklı formatta yayın yapacak dört yeni radyo kanalını daha yayına başlayacağını bildirdi.


Türk müziği mirası korunacak

Adı "TRT Türkü" olarak belirlenen radyo 24 saat kesintisiz türkü yayını yapacak. TRT açıklamasında, "Muzaffer Sarısözen'den günümüze ulaşan Yurttan Sesler'in kayıtları, mahalli sanatçıların sesleri ve günümüz türkülerini TRT Türkü'de dinleyebileceksiniz" denildi.

"TRT Nağme"de ise 24 saat kesintisiz Türk Sanat Müziği yayınına yer verilecek. Sadece müziğin yer alacağı TRT Nağme'de Türk Sanat Müziği'nin muhteşem geçmişi kurum arşivlerinden sunulacak, radyo sanatçılarına ve sanat müziğinin en güzel eserlerine gün ve gece boyu kesintisiz ulaşılabilecek.


Ankara radyosu geri döndü

TRT'nin devreye sokacağı bir diğer radyo ise "Ankara Radyosu" adını aldı. Ankara kent merkezine yayın yapacak radyoda saat 07.00'den gece yarısına değin kent yaşamı her yönüyle konuşulacak. Kültür sanat yaşamı, müzik ve magazini, tarihi, ekonomisi ve sporuyla kente ilişkin her şey yer alacak. Ankara'nın hava ve trafik durumuyla su ve enerji bilgileri de güncellenerek dinleyiciye aktarılacak. Sohbete dinleyiciyi katan ve her düşünceye açık olduğu belirtilen radyo 17 saat yayın yapacak.


TRT Avrupa FM

TRT'nin Temmuz başından itibaren devreye sokacağı bir diğer radyo ise "Avrupa FM" adını taşıyor. Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşları için tasarlanan radyo "TRT FM" formatına yakın yayın yapacak. Radyo öncelikli olarak Avrupa'da yaşayan yurttaşların ihtiyaçlarına yanıt verebilecek bilgilere ve Türk Hafif Müziği, Türk Halk Müziği ve Sanat Müziği'nin en güzel örneklerine yer verilecek. Yeni TRT radyolarının devreye girmesi dolayısıyla 1 Temmuz akşamı Ankara Radyosu'nda bir kokteyl verilecek.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.