You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Trafik Kazasına Rekor Ceza

Trafik Kazasına Rekor Ceza

Posting Freak
Trafik Kazasına Rekor Ceza
Trafik Kazasına Rekor Ceza

[COLOR=#030087]Antalya 'da 3 kişinin ölümüne, 3 kişinin de yaralanmasına neden olan alkollü ve ehliyetsiz sürücü 22 yaşındaki Gökhan Onur'a yerel mahkemenin verdiği 12.5 yıl hapis cezası kararını [COLOR=#030087]Bozan [COLOR=#030087]Yargıtay , 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak'tan yargılanmasını istedi. Davayı yeniden görüşen yerel mahkeme, sürücü Onur'a 18 yıl 9 ay hapis cezası verdi.Geçen yıl 31 Ocak gecesi alkollü olarak kullandığı otomobiliyle düğün evinden çıkan grubun arasına dalarak 3 kişinin ölümüne, 3 kişinin de yaralanmasına neden olan Gökhan Onur'a [COLOR=#030087]Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği 12 yıl 6 ay hapis cezasını [COLOR=#030087]Yargıtay bozdu. Ehliyetsiz ve alkollü olarak hız yapan Gökhan Onur'un kaza yapacağını öngörmesi gerektiğine dikkat çeken [COLOR=#030087]Yargıtay , 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak' suçlamasıyla yargılanmasını ve cezasının artırılmasını istedi.Yerel mahkemede bugün yeniden görülen davaya tutuklu sanık Gökhan Onur'un yanı sıra ölenlerin yakınları da katıldı. Duruşmada son sözü sorulan Gökhan Onur, "Kazaya sebebiyet verdiğim için üzgünüm. Sollama yapmak istediğim kamyonet beni sıkıştırınca sola kaçtım. Refüj üzerinde insanları görünce frene bastım. Frene basmam ile arabanın refüje sürtmesi bir anda oldu. Ön cam patladı. Sonrasını hatırlamıyorum. Mahkemenin vereceği karara da saygılıyım" dedi.Mahkeme verdiği kısa bir aranın ardından [COLOR=#030087]Yargıtay 'ın bozma gerekçesine uyarak, Gökhan Onur'u 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.Kararı duyan Gökhan Onur'un yakınları, "Elinde tabanca ile adam mı öldürdü?" derken, ölenlerin yakınları ise 'yerinde bir karar' olarak niteledi.Kazada yaşamlarını yitirenlerden Muhammed Birol Paçacı'nın [COLOR=#030087]İstanbul 'dan gelen annesi Fatma Paçacı ile babası Hasan Paçacı duruşmaya oğullarının büyütülmüş ve üzerinde "Senin suçun neydi?" yazan fotoğraflarını yakalarına takarak katıldı. Karara sevindiklerini belirten, ancak geçen 2 yıl boyunca asla acısından bir gram eksilmediğini belirten anne Fatma Paçacı, ağlayarak "Oğlumun suçu neydi? O daha çocuktu. Oğlumun hasretinden yanıyorum" dedi.Ölenlerden Ahmet Güner'in annesi Huriye Sezer, Davut Yıldırım'ın eşi Türkan Reyhan Yıldırım ile oğlu [COLOR=#030087]Mustafa Yıldırım da verilen kararın bundan sonraki alkollü olarak direksiyon başına geçenlere bir ders niteliğinde olmasını dilediklerini söyledi.
KAZA NASIL OLMUŞTU?
[COLOR=#030087]İstanbul 'dan [COLOR=#030087]Antalya 'daki Ahmet ve Aysun Ekiz çiftinin düğünlerine gelen akrabaları, geçen yıl 31 Ocak gecesi saat 22.30 sıralarında kına gecesinin ardından misafir kalacakları eve gitmek için yola çıktı. [COLOR=#030087]Gazi Bulvarı 'nda Gökhan Onur'un kullandığı 07 KU 657 plakalı otomobil aşırı hız nedeniyle kontrolden çıktı ve bariyerleri aşıp 7 kişilik yaya grubunun arasına daldı. Kazada Davut Yıldırım (52), Ahmet Güner (14) ve Birol Muhammet Paçacı (12) öldü. Yaralılar Ata Ekiz (23), Mehmet Ali Suay (25) ve otomobildeki Feyzi Başaran (22) hastaneye kaldırıldı. Kaza sırasında 157 promil alkollü olduğu belirlenen Gökhan Onur, hastaneden taburcu olduktan sonra tutuklanarak cezaevine konuldu.
Teslime TOSUN- ANTALYA- DHA
Oku sen dervişim biter mi sesin,
Kainat Muhammed Mustafa pirim

Kerbela ilinde Zöhre Ana yerin,
Baktım ki postuna o da Ali'ymiş..

Zöhre ANA

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.