You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, Erdoğan için ''Sayın Başbakan...'' dedi !!!

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, Erdoğan için ''Sayın Başbakan...'' dedi !!!

Posting Freak
Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, Erdoğan için ''Sayın Başbakan...'' dedi !!!
Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, Erdoğan için ''Sayın Başbakan...'' dedi

''Dolmabahçe'de ne görüşüldü?'' polemiğihe terör örgütü lideri Abdullah Öcalan da katıldı. Öcalan, cezaevinden yaptığı açıklamada görüşlerini dile getirdi. ''gundem-online'' sitesinde Abdullah Öcalan'ın konu ile ilgili açıklamaları yayınlandı.

Abdullah Öcalan Dolmabahçe mutabakatı için şunları söyledi:

"Bu görüşme benimle ebediyete gidecektir, ta ki Yaşar Büyükanıt açıklamadığı sürece!' demiş. 'Tarihi bir dönüm noktasıdır' diyor Sayın Başbakan, ancak bunu halkına açıklamak zorundadır. Bunun sorumluluğu altındadır. Hükümetinizi ve parlamentoyu yok sayarak oturup kararlar alamazsınız. Bu, diktatörlükte bile yoktur.

Ben orada ne konuşulduğunu tahmin ediyorum, büyük bir sır da değil bizim için. O görüşmede Kürtleri pazarlık konusu yaptılar. Sayın Erdoğan Kürtleri pazarlık konusu haline getirdi ve Kürtlere operasyon yapabilirsin, dedi. Benim üzerimden de pazarlık yürütüyorlar. Öyle sanıldığı gibi bağımsız falan da değiller.

Bu ülkede insanlar pek çok şeyi anlayamıyorlar. Anlayamayınca ve çözemeyince de doğru mücadele veremiyorlar."

Habere göre, Abdullah Öcalan geçen hafta mayın konusu ile başlattığı tartışmayı bu hafta da devam ettirdi. GAP'ın bir İsrail projesi olduğunu iddia eden Öcalan şunları söyledi:

"Bunların arkasında İngiltere ve İsrail sermayesi var. İsrail, çıkışından beri bizimle uğraşıyor. Beni, kendi çıkarlarına karşı bir çıkış olarak görüyorlar. 1980'lerde Kenan Evren bir röportajında 'işte bizim GAP projemiz var, Apo'nun nesi var?' diyordu. Ben o dönem GAP projesini inceledim. Buradan bir kanalla suyu direkt Harran'a götürüyorlardı. Ben o zaman düşünüyordum.

Etraf bu kadar kurakken niye Suruç, Bozova, Viranşehir hatta Mardin değil de suyu tek bir kanalla Harran'a götürüyorlar. Harran Yahudiler için önemlidir. Hz İbrahim'in kardeşi Harun'un isminden geliyor. GAP, İsrail projesidir. Onu direkt Doğuş Grubu'na yaptırdılar. Arkasında Yahudi sermayesi vardı. Citibank, Garanti. Enka Koç grubu daha önce orada geniş topraklar almıştı. Topraklarına her yıl yeni topraklar katıyor. İşte o kırk dört yıllık sınır-mayın meselesinde de kim ne derse desin bunların istediği olacak. Hiç öyle muhalefet falan demesinler. Toprakları Kürtlerin ellerinden alacaklar. Bunlar halklara hep böyle yapıyor. Halkları dilenci durumuna düşürüyorlar. Namus, töre falan diyorlar, aslında en büyük kötülük budur. Kürtlerin Türkiye'nin dört bir yanında on dört yaşlarındaki kızlarını ırgatlığa mahkûm ediyorlar, ırgatlığa da razılar, o bile ellerine geçmiyor. Biz bütün bunları açığa çıkarıyoruz. Onun için beni sevmiyorlar."

Öcalan İlker Başbuğ'un açıklamaları sonrası Güneydoğu'da yaşanan sert olayları İlker Başbuğ'un konuşmalarının sabote edilmesi olarak yorumladı. Ordunun sorunu çözme girişimlerinin engellenmesi olarak yorumladı. Öcalan şunları söyledi: "Bu süreçte yaşanan bazı olaylar için 'Provokasyon' deniliyor. Provokatör, Hakkari'de çocuğun başına dipçikle vurandır. Komando üniforması giymiş bir polisti bunu yapan. Asıl Ergenekon budur. O şahsın komando elbisesi giydiğini, provokasyonu anlayan Asayiş kolordu komutanı, çocuğu gidip hastanede ziyaret etti.

Aslında bunu onlar da biliyorlar ama açıklamıyorlar. O çocuğun kafasına dipçikle vuran emniyet içindeki Ergenekon'dur. İşte bunu açığa çıkaracaksın asıl provokatör odur. DTP'ye de operasyon yapıldı aynı gün. Genelkurmay 'Türkiye halkı' deyimi kullandı; 'Bizim için onlar düşman değil suçludur' diyordu. Diyarbakır savcılarının Genelkurmay'ın açıklama yaptığı aynı gün böyle bir operasyon yapmaları manidardır. Aslında devletin içinde DTP operasyonunun yapılmasını istemeyenler de vardı. Ama yapıldı. 9 askerin mayına basarak ölümünden sorumlu olan onları mayına basmaya gönderenlerdir. Aslında bu dönem bu tür provokasyonlara karşı dikkatli olmak gerekiyor. İki ay sonra neler olacağı belli değil"

Öcalan açıklamasında Başbakanı kızdıracak sözler de söyledi. Öcalan, AKP'nin Müslümanlar'ın Evangelisti olduğunu, geleneksel İslam ile ilgisinin olmadığını söyledi: "AKP öyle sanıldığı gibi İslami bir parti de değil. AKP Müslümanların Evangelistidir; Hıristiyanlığın kabul ettiği İslamiyet anlamında söylüyorum. Biliyorsunuz Avrupa ve Amerika'da da Evangelistler var. Saadet Partisinin Müslümanlığı Arapların geleneksel İslamiyetidir ve bu İslamiyet biraz ötelenmiş, dıştalanmıştır, şu an kabul görmüyor. Saadet Partisi'nin Müslümanlığı bu nedenle biraz kenara itildi. AKP'nin İslamiyeti İsrail ve ABD tarafından onay görmüş Evangelist bir İslamiyet anlayışıdır. Ama her ikisi de Kürtlere karşıdır, ikisi de Kürtlerin topraklarını ellerinden almaya çalışıyor."

Abdullah Öcalan son olarak duyanları şaşırtacak bir açıklamada da bulundu. Mustafa Kemal'i sahiplendiklerini ve Cumhuriyet'in kuruluş ilkelerine karşı olmadıklarını söyledi. Öcalan şunları ifade etti: "Ben burada Sayın Erdoğan ve Sayın Baykal'a açık çağrımı yapıyorum. Biz Cumhuriyetin başlangıç ilkelerine karşı değiliz. Mustafa Kemale de karşı değiliz. Mustafa Kemal bu Cumhuriyetin kurucusudur. Mustafa Kemal, Kürtlere kendi vilayetlerinde seçime dayalı geniş bir muhtariyet istiyordu. 1921 Anayasası bunu ele alıyor. Bunu isteyen Mustafa Kemal'dir. Biz onun için Cumhuriyetin başlangıç ilkelerini önemsiyoruz."
Anamın adı Hüsniye Ana
Babam Şah Üseyin kafası kopa
Horasan ilinden Karyağdı Ana
Kimseler bilemez Sultanım burada


[Resim: zohreanaxq1.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.