You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Taşerona ekmek yok

Administrator
Taşerona ekmek yok
[COLOR="#000000"]Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün Gökçayır Ünitesi'nde görev yapan taşeron işçilerine kahvaltı verilmeyeceğini belirten yazı büyük tepki çekti.

ceylanpinargundemi.com sitesinde yer alan habere göre, Gökçayır Ünitesi’ndeki yemekhanenin kapısına asılan yazıda, kadrolu işçilerle aynı zamanda gelerek aynı işi yapan taşeron işçilere kahvaltı verilmeyeceği yazılıyor.

Medyaya yansıyan fotoğraf, sosyal medyada da büyük tepki çekti.

Kadrolu işçilerin yemekhaneye girerek kahvaltını yaptığına dikkat çeken vatandaşlar, taşeron işçilerin bu derece dışlanması, bu derece hor görülmesinin kadrolu işçileri de rahatsız ettiğini bildirdi.

Taşeron işçilerin ekmek ihtiyacını bile karşılamayan işletme, işçileri açlığa mahkum ettiği gibi, yemekhane kapısına yazdığı yazıyla rencide olmalarına da neden oldu.

Duruma tepki gösteren taşeron işçiler sosyal medyada yazılan yazının fotoğrafını paylaşarak, kendilerinin onurunu kıran bu durumun son bulmasını istedi.

Yemekhane kapısına asılan yazı ve taşeron işçilerin yanısıra diğer çalışanların da tepkisini çekti.

[Resim: ta%C5%9Feron.jpg]

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.