You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Tartışılan KPSS'de yeni gelişme

Tartışılan KPSS'de yeni gelişme

Posting Freak
Tartışılan KPSS'de yeni gelişme
2010 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) eğitim Bilimleri sınavında kopya iddiaları üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu’nda yürütülen soruşturmada, Savcı Yücel Erkmen, Devlet Personel Başkanlığı, Maliye Bakanlığı ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) yazı yolladı. Savcı Erkmen, Devlet Personel Başkanlığı’ndan 2010 ve 2013 yılları arasında başarı puanlarına dayanılarak devlet kurumlarına yerleştirilenlerle ilgili bilgi istedi. Maliye Bakanlığı’na yazılan yazıda ise şüphelilere yönelik son 5 yılda mali bir inceleme yapılıp yapılmadığı soruldu. ÖSYM’ye gönderilen talepte de 2010 eğitim bilimleri sınavından 100 ve yakın puan alan 3227 kişinin iletişim bilgileri, TC numaraları istendi.

KPSS puanına göre kamu kurumlarına girenler araştırılıyor

T24'ten Arzu Yıldız'ın haberine göre; Devlet Personel Başkanlığı’na 9 Eylül 2014’te gönderilen talimatta KPSS eğitim bilimleri sınavından tam puan ve tam puana yakın puan alan adaylarla ilgili isim listesi gönderilirken, şu bilgiler istendi:

’Şahısların ÖSYM Başkanlığınca KPSS sınavlarının sonucuna istinaden, 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarına ait başarı puanlarına dayanılarak devlet kurumlarına yerleştirilen olup olmadığı, var ise hangi yıl, hangi başarı sırası ile yerleştirildiği ve halen görevli bulunduğu kurumun belirtilerek gönderilmesi.’
ÖSYM’den 3227 kişinin iletişim bilgileri istendi

ÖSYM’den istenen bilgiler ise şöyle sıralandı:

’2010 yılında düzenlenen ancak çeşitli usulsüzlükler yapıldığı gerekçesiyle ile iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavında, 100 ve üzeri doğru cevap yapan 3227 şahıstan, 2011-2012-2013 ve 2014 yıllarında Başkanlığınızca düzenlenen KPSS sınavlarına girenlerin doğru cevap sayıları, puanları, iletişim bilgileri, TC numaraları, adreslerinin tarafımıza bildirilmesi.’

Maliye Bakanlığından ise söz konusu isimlere yönelik son 5 yılda inceleme yapılıp yapılmadığı, yapılmamış ise yapılarak savcılığa teslim edilmesi talep edildi.

05 Ekim 2014 Pazar
cumhuriyet.com.tr
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.