You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Taliban'dan IŞİD'e Destek Kararı

Taliban'dan IŞİD'e Destek Kararı

Administrator
Taliban'dan IŞİD'e Destek Kararı
Pakistan Talibanı, resmi olarak IŞİD'e destek kararı aldı.

Pakistan Talibanı, resmi olarak IŞİD'e destek açıklaması yaptı. Şimdiye kadar iki örgütün radikal İslamcı yelpazede rakip oldukları varsayılıyordu. Tehrik-i-Taliban Pakistan (TTP) yönetimi resmi ağızdan Irak ve Suriye'de etkili olan IŞİD'e destek sözü verdi.

"MÜCAHİT GÖNDERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

TTP sözcüsü Şahidullah Şahid AFP haber ajansına yaptığı açıklamada "İslam Devleti savaşçılarına yardımcı olmaları için mücahit göndermeye devam edeceğiz" dedi. Şahidullah Şahid, "Onları bütünüyle destekliyoruz, çünkü bu örgütün İslam'a hizmet ettiğini düşünüyoruz" diye konuştu. Ancak TTP sözcüsü, iki örgüt arasında resmi bir ittifak kurulduğu yönünde bir ifadede bulunmadı.

"İYİ ZAMANDA DA KÖTÜ ZAMANDA DA SİZİNLEYİZ"

Savaşçı gönderme sözünün yanı sıra Pakistan Talibanı'ndan IŞİD'e moral verme amaçlı açıklamalar da geldi. İngiliz yayın kuruluşu BBC bir haberinde, TTP lideri Molla Fazlullah'ın "Düşmanlarından zorla elde ettikleri fetihler bizi gururlandırıyor. İyi zamanda da kötü zamanda da sizinleyiz" sözlerine yer verdi. Fazlullah IŞİD'e hitaben "Bu çalkantılı zamanlarda sizi sabırlı ve birlik içinde olmaya çağırıyoruz, zira düşmanlarınız da size karşı birleşti. Rekabeti unutalım" dedi.

RAKİP OLDUKLARI SANILIYORDU


Pakistan Talibanı'yla IŞİD arasında doğrudan bir bağlantı olduğu bilinmiyordu. Birkaç hafta önce IŞİD taraftarlarının Pakistan'ın kuzey batısındaki Peşaver ve çevresinde propaganda amaçlı bildiri dağıttıkları görülmüştü. Ancak iki örgüt arasında doğrudan bir ilişki olmadığı gibi rakip oldukları sanılıyordu. 2007 yılında kurulan TTP, IŞİD'in daha önceden bağlarını kopardığı El Kaide ağıyla yakın ilişkiler içerisinde.

Pakistan hükümeti yakın zamana kadar ülkelerinden Suriye ve Irak'a savaşçıların gittiği yönündeki iddiaları hep geri çevirmişti.

haberler. com
Administrator
Taliban'dan IŞİD'e Destek Kararı
Taliban ve IŞİD arasında ne fark var ki...İkisinin de yolu islamiyet adına insan öldürmekten, baskıdan, zulümden geçiyor...Rakip olmak yerine birlikte hareket etmekle akıllılık etmişler..İslami terör hortladı, IŞİD güçlendikçe kendine daha çok destek bulacaktır, Amerikanın beslediği kargalar ne yazık ki ortadoğu ve arap coğrafyasındaki masum insanların gözünü oyacak...

Şiddet ortamını bulunca baş gösteriyor, Allah vatanımızdan milletimizden uzak etsin..
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.