You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Susmam için Bakan bile beni tehdit etti

Susmam için Bakan bile beni tehdit etti

Posting Freak
Susmam için Bakan bile beni tehdit etti
Kayıtlarda `PKK şehit etti` denilen Albay Özden`in eşi Tomris Özden: Rıdvan`a otopsi yapılmasını isteyince DYP`li Mehmet Gölhan `Haddini bil gözaltına alınırsın. Cenazeye bile gidemezsin` dedi.[Resim: 081204-014934-152864-C.jpg]


MARDİN İl Jandarma Alay Komutanı iken `PKK şehit etti` denilen Albay Rıdvan Özden`in eşi Tomris Özden`in star`a yaptığı çarpıcı açıklamalar devam ediyor. 12 yıldır eşinin gerçek katillerinin bulunması için mücadele eden Özden, eşine otopsi istediği için kendisini dönemin Milli Savunma Bakanı Mehmet Gölhan`ın tehdit ettiğini iddia etti. Tomris Özden, eşiyle arasının açık olduğu iddialarına da sert cevap verdi.


TEK SUÇUM OTOPSİ İSTEMEK


EŞİ Albay Rıdvan Özden`in öldürülmesinin ardından otopsi yapılması için bugüne dek yetkili mercilere 8-9 kez başvurduğunu ve gerekli cevabı alamadığını anlatan Tomris Özden `Başvurularıma rağmen otopsi yapmadılar. Eşimin ölmünden sonra otopsi için mücadele ederken, `Otopsi yapılmazsa bildiğim tüm pislikleri anlatırım` diye medyaya açıklama yaptım. Açıklamamın ardından dönemin DYP`li Savunma Bakanı Mehmet Gölhan beni arayarak tehdit etti` dedi. Özden otopsi konusundaki ısrarı nedeniyle politikacılar ve askerlerden gelen tehditleri şöyle anlattı:


CENAZEYE BİLE GİDEMEZSİN


BEN medyaya konuşunca dönemin DYP`li Savunma Bakanı Mehmet Gölhan beni arayarak `Haddini bil gözaltına alınırsın. Hiç cenazeye bile gidemezsin` diye tehdit savurdu. Jandarma Genel Komutanlığı`ndan komutanın adı ile ilintili bana mesajlar gelmeye başladı. `Haddini bil. Otur yerinde. Şehit paranı aldın ne oluyor. Hakkında tahkikat açacağız` dediler.


EBU SÜFYAN`I KOVDUM


ALBAY Özden`i öldürmeye azmettiren kişi olarak gösterilen Ebu Süfyan kod isimli kişinin gerçek kimliğini hala bilmediğini anlatan Tomris Özden `Eşim ölmeden 10 gün önce beni aradı. `Burada kim var biliyor musun. Urfa`da sen bankacıyken bak bu evleneceğim kadın dediğim arkadaşım yanımda` dedi. Bu kişinin adının Ebu Süfyan olduğunu bilmiyordum. Ölümünden sonra ise Ebu Süfyan, `Çok yakın arkadaştık` diyerek ortaya çıktı, evimden çıkmaz oldu. Defterine kızım bakmış. İçerisinde üst düzey askerlerin isimleri ve telefon numaraları vardı korktuk. Ben de rahatsız olup kendisini kovdum. O adam bizim evimize birileri tarafından yollandı. O dönem Susurluk vardı. Susurluk, Ergenekon ardından PKK` diye konuştu.


ÇİLLER`İN EMANETİ KATLİAMCI


TOMRİS Özden, eşi Kuşadası`nda görev yaparken, Bahçelievler Katliamı ve Kemal Türkler cinayeti zanlısı, Ünal Osman Ağanoğlu`nun jandarma korumasında saklandığını da öne sürüyor. Özden `Güzel Çamlı Köyü Jandarma Tabur Kampı`ndayken Bahçelievler sanığı Ünal alt katımızda yaşıyordu. Ünal`ın, Tansu Çiller`in emaneti olarak yollandığı anlatılıyordu. Çiller, `Milli Park`ın işletmesini ona verin` demiş. Herkes ondan korkuyordu. `Muhammed` adıyla tanınıyordu ve oraların efesiydi. Olaylardan sonra `Git buradan, yoksa öleceksin` diyerek beni tehdit eden kişinin de o olduğunu düşünüyorum` diyor. ÖZKAN TAMİRAK-ÖZLEM YILMAZ


Acı çekiyorum gördüklerim kabus!


TOMRİS Özden`in Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz`e teslim ettiği eşi Albay Rıdvan Özden`e ait günlükte PKK sorunu ve sınır korumasıyla ilgili ilginç tespitler dikkat çekti. Albay Özden günlüğüne, 29 Haziran 1993 günü Irak`ın Suriye ile olan sınırını gezdiğini belirterek `Mevcut olan askeri birliklerin sadece kendi emniyetleri dışında, bölgeyi kontrol etmek, denetlemek gibi faaliyetlerde bulunmadıklarını hissettim` diye not düşmüş.


GÜVENİLMEZ EV SAHİPLERİ


ÖZDEN`İN günlüğündeki bir başka dikkat çekici notta da `Yabancı bir toprakta güvenilmez ev sahiplerine teslim ediyorsunuz. (...) Yakın veya uzak emniyetimiz bizim dışımızda sağlanacak buyruldu. Törelerini, dillerini, amaçlarını bilmediğimiz bir topluluğun içinde, hem de yetersiz sayıda personelle nasıl bir emniyet önlemleri alınabilir? Yemeğimizi onlar temin edecek, uyurken onlar koruyacaklar. Bir tarafa gidecek olsak önceden bilgi vereceğiz. (...) Kendi kendimize yapabileceğimiz pek birşey yok` diyor.


Eşim AIDS olsa ben de olurdum


TOMRİS Özden, `eşiyle arası açıktı` iddialarını da cevapladı. Özden `Eşim ile aramızda zaman zaman sorunlar oldu. Bir ara çok kötüydük. Barışmak istedi benimle. Ben de sağlık raporu alarak temiz olduğunu ispatlarsan barışırım dedim. 1995 yılında Özel Levent Klinliği`nden temiz raporu aldı. Kayıtları hastanede mevcuttur. AIDS olsa bende olurdum. Mardin alayından subay eşleri `Gel kocana sahip çık. Buralara öğretmen kızları getiriyor` diye telefonlar açarlardı. Bu telefonlar yüzünden aramız bozuldu` dedi.
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.