You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Süheyla GÜLEN’ i (Zöhre Ana’yı) Hedef Alan İftiralarla İlgili Kamuoyuna Duyuru

Süheyla GÜLEN’ i (Zöhre Ana’yı) Hedef Alan İftiralarla İlgili Kamuoyuna Duyuru

Administrator
Süheyla GÜLEN’ i (Zöhre Ana’yı) Hedef Alan İftiralarla İlgili Kamuoyuna Duyuru
Önceki yıllarda yapıldığı gibi, kendisiyle ilgili hiçbir araştırma yapmadan kulaktan duyma sözlerle yazılar yazarak, akıllarınca Süheyla GÜLEN üzerinden kendilerini gündem edeceklerini düşünen bazı kişilerin, gerçek dışı ve doğru olamayan ifadeler ile seviyesizce yapılan benzetmelerle; Süheyla GÜLEN’ i hedef alarak İnternet sayfalarında ve sosyal medya hesaplarında asılsız iddialarda bulunduklarını görmekteyiz.

[Resim: basin-kamuoyu-duyurusu-2.jpg]

Alevilik hakkında bilmeden ve araştırma yapma gayretinde dahi bulunmadan yazılar yazanlar için belirtelim ki; Alevilik inancında, onların bahsettiği gibi tarikatçılık anlayışı yoktur ve hiçbir zaman olmamıştır. Süheyla GÜLEN de tarikat lideri olmadığı gibi her türlü tarikat yapılanmasına da karşıdır.

Süheyla GÜLEN insanların din, dil, ırk, etnik köken ile inançlarını sorgulamadan bu ayrımları da reddederek, siyasi düşünce boyutuna da hiç girmeden toplumda barış, hoşgörü ve huzuru destekleyecek din ve vicdan özgürlüğünü savunarak birlik ve beraberliğin sağlanmasına çalışmıştır.

Süheyla GÜLEN her fırsatta inanç ve vicdan özgürlüğüne değinerek Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün laiklik ilkesinin halkın inançlarını özgürce yaşamasının güvencesi ve bizi ulus yapan değer olduğunu anlatmaktadır. İnançlarını vicdanlarında yaşayan, inancını ve dinini siyasallaştırmadan yaşayan insanlara saygı duymuştur. Kendisi de inancının manevi güzelliklerini yaşatmaya çalışmaktadır.

[INDENT]
[COLOR=#009688] SÜHEYLA GÜLEN, BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’ÜN DÜŞÜNCELERİNİN UYGULAYICISI VE SAVUNUCUSU OLMUŞTUR. ATA’MIZIN HEDEF GÖSTERDİĞİ MÜSPET BİLİMİN DEĞERLERİNE VE GEREKLİLİĞİNE İNANARAK, BİLİMİN KİŞİLERİN AKLINI VE BİLİNCİNİ ÖZGÜRLEŞTİRDİĞİNİ SAVUNMUŞTUR.
BU DÜŞÜNCESİNİ HER FIRSATTA DİLE GETİREREK ÖZELLİKLE GENÇLERİN EĞİTİM ALARAK SANAT VE BİLİM KONUSUNDA ÇALIŞMALARINI TEŞVİK ETMİŞTİR.

[/INDENT]
Ne yazık ki bugün Atatürk ilke ve devrimlerine, cumhuriyet değerlerine, ulus devlete, tam bağımsızlığa ve laikliğe yapılan açık saldırılar; terör ve bölücülük, toplumu pasifleştirme, sindirme girişimleri ile temel insan haklarının görmezden gelinmesi günden güne artmış ve toplum vicdanı pek çok olayla zarar görmüştür.

Süheyla GÜLEN yıllardır, inancına ve Ulu Önder Atatürk’e yapılan saldırılara karşı mücadele etmektedir.

Süheyla GÜLEN, Ulu Önder Atatürk’e ve bir vatansever olarak vatanına duyduğu sorumluluğun bilinciyle yıllardır mesafeli durduğu siyasette, sorumluluk almak ve birlikte mücadele etmek için siyasal haklarını kullanarak ’Ata’mın Partisi’ dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmuştur.

Süheyla GÜLEN, Ulu önder Atatürk’e ve ’Partisi’ ne karşı duyduğu sorumluluğu ve görevleri yerine getirirken göstermiş olduğu azim ve kararlılıkla da Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek vermektedir. Kimseyi ötekileştirmeden ve inancını sorgulamadan partisinde birlik içinde çalışmalarını laiklik ilkesi çerçevesinde yürütmektedir.
Süheyla GÜLEN, bu ülkenin eşit bir ferdi; Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün çizdiği aydınlık yolda yürüyen, çağdaş, kendine güvenen ve inançlı bir Türk kadınıdır. Partiye üye olması kadınlarımızın da aktif siyasette yer almalarını teşvik etmiş örnek olmuştur. Kadınlarımızı cesaretlendirerek, yol göstererek, hayatın ve üretimin içinde; toplumsal ve kişisel yaşamın her alanında var olmaları etkin görevlerde yer almaları için destek olmaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ile bir görüşmesinden sonra çekilmiş olan samimi bir fotoğrafı bahane ederek, tamamı gerçek dışı, hayal mahsulü iftiralar ve benzetmeler ile bilinçli bir şekilde Süheyla GÜLEN ile Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’ nu hedef alanların Cumhuriyet Halk Partisi’ni de hedef aldıkları açıktır.

Tüm saldırılara ve olumsuzluklara karşın, her zaman çevresine vatan, millet, insanlık ile Mustafa Kemal ATATÜRK sevgisi ve bağlılığı aşılayan Süheyla GÜLEN’ in, ülkemizin birlik ve beraberliği için daha özgür, daha demokratik ve daha çağdaş bir topluma yönelik çalışmaları artarak devam edecektir.

Saygılarımızla.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.